Aktualizacja: 20.12.2019 10:21 Publikacja: 20.12.2019 10:21
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie narzędzi do robotyzacji, by pomóc pracownikom w automatyzacji codziennych, powtarzających się czynności.
„Czarne owce”, „Girl Power!”, „Na granicy” i „W słusznej sprawie” to tytuły czterech sekcji tematycznych przygotowanych specjalnie na 17. edycję Mastercard OFF CAMERA, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2024 roku.
Obecnie cyfrowe rozwiązania stają się niezbędne do zachowania konkurencyjności biznesu. Szczególnie istotne jest to w przypadku firm zajmujących się produkcją dóbr. Mapa Drogowa Cyfrowej Transformacji, jako narzędzie strategiczne, wykracza poza zwykłe planowanie, stając się kluczem do zrozumienia i efektywnego wdrażania nowoczesnych technologii. Służy nie tylko do ustalania kierunków rozwoju, ale także do integracji różnych aspektów działalności firmy w jedną spójną wizję przyszłości.
Polska jest ciągle na pierwszej linii, uchodźcy z Ukrainy stale przybywają, i potrzebuje wsparcia, także finansowego, aby móc odpowiedzieć na wyzwania, mówili uczestnicy debaty.
Przedstawiciele rynku rozmawiali o realizacji kontraktów zawieranych na podstawie prawa zamówień publicznych w obliczu skoku kosztów surowców i materiałów oraz o koniecznej zdaniem wykonawców waloryzacji umów przez zamawiających.
Ważnym elementem XXVII edycji Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach – największej konferencji branżowej w kraju, organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie – były warsztaty foresightowe.
Majestatyczne nadwozie, kompletnie nowe wnętrze i napęd, którego wcześniej w Superbie nie było. Co kryje się we wnętrzu nowego flagowca Skody?
Kończy się stary rok, zaczyna nowy, sylwestrowy wieczór przed nami, a my nadal nie wiemy, jak go spędzić. A może tym razem zrobić na sylwestra coś oryginalnego i niecodziennego? 31 grudnia w tym roku może zdecydowanie różnić się od poprzednich i następnych.
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja, by obdarować bliskich czymś wyjątkowym. Vouchery do Teatru Polonia i do OCH-Teatru stanowią znakomitą propozycję dla miłośników kultury. Są wśród nich bilety dla dwojga, karnety oraz bilety otwarte, które można podarować rodzinie, przyjaciołom, bliskim czy współpracownikom. Dzięki temu obdarowani mogą cieszyć się wyjątkowym wieczorem w teatrze, bez ryzyka nieodpowiedniego wyboru terminu czy spektaklu. A repertuar obu teatrów jest bardzo szeroki - każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Legendarny działacz opozycji demokratycznej z Radomia nie został zabity przez komunistyczne służby. Tak wynika z badań ekshumowanych szczątków przeprowadzonych na zlecenie prokuratury.
Z samolotu szkolnego urwała się owiewka. Pilot wylądował, ale wstrzymane zostały loty na maszynach M-346 z Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.
Bruksela planuje utworzyć jeden rynek broni we Wspólnocie. KE miałby kontrolę nad wszystkimi dostawami i produkcją, aby efektywnie, szybko i skutecznie działać. To efekt doświadczeń w dostawach broni na Ukrainę.
Huta Stalowa Wola i jej rekordowy kontrakt na dostawy samobieżnych aramatohaubic dla Ukrainy stał się w tym roku lokomotywą która napędza polski eksport broni. W czołówce eksporterów PGZ są też Maskpol, producent kuloodpornych osłon i amunicyjno-rakietowe Mesko.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W walkach na Ukrainie zginął były pracownik Urzędu Miasta Lublin.
Kurs amerykańskiej waluty w środę pozostaje powyżej 4 zł, jednak trudno mówić o większej wyprzedaży PLN.
Służby specjalne wydały negatywne opinie dla atomowej spółki Orlenu i Michała Sołowowa – Orlen Synthos Green Energy – informuje tygodnik Polityka.
Może należałoby pomyśleć o komisji śledczej, która ustali, kto zarobił na tym, że PiS na początku swoich rządów postawił na rosyjski węgiel i gaz, a energię z polskiego wiatru zablokował - mówi Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, lider Polski 2050.
Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) zrobił kolejny krok świadczący o tym, że zarządzają nim amatorzy, kompromitujący się na każdym kroku i w każdej sprawie.
Protestujący przewoźnicy uważają, że Ukraina nie wypełnia obietnic i nowe przejście z żywą kolejką służy tylko ukraińskim przewoźnikom do szybszego podboju unijnego rynku.
Sąd pierwszej instacji w Brukseli odroczył do 30 stycznia 2024 roku rozprawę w sprawie pozwu koncernu farmakologicznego Pfizer przeciwko Polsce. W pozwie zarzucono rządowi niewywiązanie się z umowy szczepionkowej, poinformowało rmf24.pl.
Służby techniczne i ratunkowe pracowały w nocy na najbardziej obleganym przystanku tramwajowym w Łodzi „Piotrkowska Centrum”, popularnie nazywanym „stacją jednorożców”. Przyczyną było doniesienie mieszkańca o możliwej usterce budowlanej.
Ok. 50 przedsiębiorstw naftowych i gazowych na całym świecie zobowiązało się do uszczelnienia swojej infrastruktury, aby zapobiec wyciekom metanu, co ma ograniczyć emisje tego gazu. Sekretarz generalny Antonio Guterres podkreślił jednak, że to zaledwie „pierwszy krok we właściwym kierunku”, a nie rozwiązanie problemu.
Według spółki, obwinianie jej o wywoływanie celowych awarii pociągów osobowych Impuls to oszczerstwo. Co więcej firma sugeruje, że to konkurencja mogła ingerować w oprogramowanie.
Niewiele zabrakło, by na koniec listopada wartość aktywów zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych sięgnęła 200 mld zł. I tak jednak osiągnęła najwyższy poziom od początku 2014 r., kiedy to OFE zostały uszczuplone o część obligacyjną.
Bartłomiej Sienkiewicz, który zastąpi na stanowisku ministra kultury Piotra Glińskiego, będzie miał do wykonania powierzoną mu misję. Gdy ją zakończy, rozpocznie swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego.
Tegoroczny wybór "Człowieka roku" może niektórych zaskoczyć. Magazyn "Time" ogłosił, że w tym roku tytuł ten postanowił przyznać amerykańskiej gwieździe muzyki pop, Taylor Swift.
2023 rok będzie najcieplejszym na świecie w historii pomiarów – potwierdzają to dane z unijnej usługi programu Copernicus w zakresie zmiany klimatu (C3S). Średnia globalna temperatura w pierwszych 11 miesiącach roku osiągnęła najwyższy w historii poziom: 1,46°C powyżej średniej z lat 1850–1900.
Sąd Rejonowy w Radomiu skazał na dwa lata pozbawienia wolności 68-letniego mężczyznę, który w maju tego roku wyrzucił przez okno na na drugim piętrze kilkumiesięcznego szczeniaka. Zwierzę odniosło liczne i poważne obrażenia.
Javier Milei, prezydent-elekt Argentyny, wybrał nowego szefa argentyńskiego banku centralnego. Czyli instytucji, którą obiecał zlikwidować.
„Czarne owce”, „Girl Power!”, „Na granicy” i „W słusznej sprawie” to tytuły czterech sekcji tematycznych przygotowanych specjalnie na 17. edycję Mastercard OFF CAMERA, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2024 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas