Teheran: Iran nie przekaże boeingowi czarnych skrzynek po katastrofie

Iran nie przekaże czarnych skrzynek Boeinga 737 ukraińskich linii lotniczych, który rozbił się tuż po starcie z lotniska w Teheranie, amerykańskiemu producentowi samolotów - informuje Reuters.

Aktualizacja: 08.01.2020 10:42 Publikacja: 08.01.2020 10:32

Teheran: Iran nie przekaże boeingowi czarnych skrzynek po katastrofie

Foto: AFP

Informację o tym, że czarne skrzynki nie zostaną przekazane Boeingowi, poinformował kierujący irańską agencją lotnictwa cywilnego Ali Abedzadeh.

Abedzadeh dodał, że nie jest jasne jakiemu krajowi Iran przekaże czarne skrzynki, w celu odczytania zapisanych na nich danych - poinformowała półoficjalna agencja informacyjna Mehr.

Boeing 737 linii lotniczych Ukraine International Airlines rozbił się w środę rano tuż po starcie z lotniska w Teheranie. Do katastrofy doszło niedługo po tym, jak Iran dokonał ataku rakietowego z użyciem rakiet balistycznych na bazy w Iraku, w których stacjonują żołnierze USA.

Media irańskie podały, że przyczyną katastrofy była usterka techniczna.

Również strona ukraińska podała, że przyczyną katastrofy była awaria silnika, a do rozbicia się samolotu nie przyczyniły się działania terrorystyczne. Jednak w drugim oświadczeniu na temat katastrofy boeinga wydanym przez ukraińską ambasadę w Iranie strona ukraińska nie wskazała już na usterkę silnika jako przyczynę rozbicia się samolotu.

Wydarzenia
Ruszył nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende
Wydarzenia
Przed nami 22. Bieg po Nowe Życie
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam
Wydarzenia
Academic Polish Model United Nations na SGH
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Wydarzenia
Czas na deputinizację
Wydarzenia
Daniel Passent (1938–2022) - pożegnanie publicysty