Aktualizacja: 20.12.2019 09:10 Publikacja: 20.12.2019 09:10
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Projekt BEKSIŃSKI.LIVE nieustannie się rozwija. Po trzech wyprzedanych multimedialnych spektaklach, właśnie ogłoszono kolejne wydarzenia: w Łodzi (10 lutego, ATLAS ARENA), Trójmieście (2 marca, ERGO ARENA w Gdańsku/Sopocie) i Krakowie (26 kwietnia, TAURON ARENA KRAKÓW).
W przededniu jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży marketingu cyfrowego, Gali IAB MIXX Awards 2023, spotkaliśmy się z prezesem zarządu IAB Polska Włodzimierzem Schmidtem i przewodniczącym jury konkursu, dyrektorem marketingu LG Electronics Polska, Danielem Czokiem, aby omówić nie tylko nadchodzące wydarzenie, ale także przyszłość i obecny stan marketingu cyfrowego.
Sprzątanie świata - Polska to największa i najstarsza akcja ekologiczna w Polsce, odbywająca się nieprzerwanie od 30 lat.
Brawurowe komedie, gwiazdorskie obsady, niezliczone toasty i głośne wiwaty - tak będziemy witać Nowy Rok w sercu stolicy.
W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych; w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Uroczysta inauguracja XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Jeśli dziś mocno postawimy na rozwój energetyki jądrowej, to na dekady nie tylko zapewnimy sobie bezpieczeństwo energetyczne, ale też stworzymy prężną gałąź gospodarki – mówi Dawid Jackiewicz, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu – przekonuje Scott Russell, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za sprzedaż, usługi, współpracę z partnerami oraz zaangażowanie klientów firmy.
Słaby popyt, zmiana strategii, nowy koncept – przyczyny wycofania z oferty modeli samochodów są różne. Tu znajdziesz wszystkie wycofane w najbliższym czasie z produkcji modele aut.
Nowy plan mobilizacji Ukraińców do walk na froncie leży od czerwca na biurku Władimira Zełenskiego, ale prezydent nie ugina się pod presją wojska, aby go podpisać - informuje Bloomberg.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Grecja przepuściła przez swoją przestrzeń powietrzną samolot z rosyjską delegacją z Siergiejem Ławrowem na pokładzie. Ławrow przyleciał do Skopje na spotkanie szefów MSZ państw OBWE.
Porażka Legii z Aston Villą 1:2 na jej stadionie w Birmingham oznacza, że w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Legia będzie musiała co najmniej zremisować z AZ Alkmaar.
Amerykańska dziennik "Wall Street Journal" donosi, że przedstawiciele Izraela i Stanów Zjednoczonych omawiają plany powojennej struktury Strefy Gazy, które zakładają wydalenie kilku tysięcy bojowników Hamasu i członków ich rodzin za granicę.
Rosyjski Sąd Najwyższy orzekł w czwartek, że działacze LGBT powinni zostać uznani za „ekstremistów”, a sam ruch ma być zakazany na terytorium Rosji.
Prezydent Rosji postawił swój kraj na progu wojny i wzmocnił swoją władzę. A co najważniejsze, podważa przekonanie Zachodu, że Ukraina może – i musi – wyjść z wojny jako kwitnąca demokracja europejska - pisze prestiżowy magazyn "The Economist".
Drużyna z Częstochowy odniosła pierwsze w swojej historii zwycięstwo w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Pokonała na wyjeździe 1:0 Sturm Graz i zachowała szansę na Ligę Konferencji.
Bardzo dobre wyniki prezentowane dziś przez giełdowych deweloperów to owoc sprzedażowego boomu z 2021 r.
Rynek należy do sprzedających. Ceny transakcyjne mieszkań bywają wyższe od ofertowych i o kilkadziesiąt tysięcy zł.
Choć zewsząd słyszymy o pracy hybrydowej, firmy nie redukują zajmowanej powierzchni – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH Maksymilian Sobczak, dyrektor w dziale najmu powierzchni biurowych w Avison Young Poland.
Dynamika wzrostów cen mieszkań hamuje. Trend może się utrzymać. Wiele zależy od „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”.
Więcej za lokale klienci płacą nie tylko w największych aglomeracjach. Dużym wzięciem cieszą się dwa pokoje.
Kluczowym wyzwaniem polityki jest znalezienie optymalnego wroga, ale równie karkołomny bywa dobór sojuszników.
Władza to wielki ciężar. Nie tylko ze względu na dylematy moralne, jakie musi rozstrzygać osoba, której ją powierzono, ale także ze względu na nieustanne zagrożenie życia przywódcy.
Wchodzące w życie zmiany mają m.in. zwiększyć swobodę inwestowania w nieruchomości – pisze radczyni prawna w Squire Patton Boggs Krześniak.
Awanturnik, co pół świata zjeździł, był piratem w Indiach i królem Madagaskaru, konfederatem radomskim i barskim, który chciał porwać rosyjskiego księcia Nikołaja Repnina. Brał też pod uwagę zabicie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Po zwycięstwie nad bolszewikami niepodległa Polska poniosła jedną z największych klęsk dyplomatycznych w historii – 18 marca 1921 r. polscy dyplomaci podpisali w Rydze niekorzystny dla naszego kraju traktat z Rosją Sowiecką.
„Film historyczny powinien choć w minimalnym stopniu odnosić się do faktów, które są wynikiem ustaleń historii jako nauki, powinien opowiedzieć się wobec kultury materialnej i obyczajów przedstawianej epoki. Takie są oczekiwania wobec twórców kina historycznego. Dlaczego? Ponieważ kino ma większą siłę oddziaływania od historii jako nauki, widzowie kształtują swoje wyobrażenie o przeszłości właśnie za sprawą filmu” (Film.org.pl, 22 marca 2020).
Na ekranizację biografii cesarza Napoleona I czekałem od dawna. Napisałem o nim tyle artykułów, że mam wrażenie, jakbyśmy byli dobrymi znajomymi. Trudno się zatem dziwić, że kiedy usłyszałem, że nad fabularną biografią Napoleona pracuje sam Ridley Scott, ogarnęła mnie euforia. Czy po premierze się zawiodłem?
Dzisiaj loty w Kosmos nikogo nie ekscytują. Swoje satelity wysyłają nawet prywatne firmy, a astronautów lokują na orbicie liczne kraje – oczywiście te, które na to stać… Zaczęła się już także turystka kosmiczna! Kiedyś jednak było inaczej.
Duże fundusze preferują jednak spółki notowane równolegle na GPW – mówi Tomasz Puzyrewicz, dyrektor departamentu emisji obligacji w DM Navigator.
Twórcy serialu „The Crown” pokazali kilka ujęć z drugiej części szóstego sezonu serialu opowiadającego o losach brytyjskiej rodziny królewskiej.
Polska Grupa Zbrojeniowa dołączyła do stowarzyszenia Aerospace, Security and Defense Industries Association of Europe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas