Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła dziś termin wyborów prezydenckich. Pierwsza tura odbędzie się 10 maja 2020 roku. Ewentualna druga zaplanowana jest na 24 maja.

Swój pierwszy spot wypuścił już Szymon Hołownia. 

Ogłosił również, że Jacek Cichocki zgodził się, by zostać szefem jego sztabu. Cichocki był członkiem rządu PO-PSL w latach 2008-2011. Pracował jako sekretarz stanu w kancelarii premiera, a następnie jako minister spraw wewnętrznych. 

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Hołownia deklarował, że "nie jest ukrytym planem Donalda Tuska". - Z Donaldem Tuskiem rozmawiałem ostatnio – nie chcę skłamać, bo to było dawno temu – chyba w 2014 roku - tłumaczył.

W wyborach prezydenckich w 2020 r. o reelekcję będzie się ubiegał Andrzej Duda. Chęć rywalizowania z urzędującym prezydentem zgłosili dotąd, w kolejności alfabetycznej: Robert Biedroń (Wiosna), europoseł, kandydat Nowej Lewicy Razem, Krzysztof Bosak (Konfederacja), poseł i wiceprezes Ruchu Narodowego, wyłoniony w prawyborach Konfederacji, Szymon Hołownia (niezależny), dziennikarz i publicysta, Małgorzata Kidawa-Błońska (Platforma Obywatelska), wicemarszałek Sejmu,
Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

By wystartować w wyborach prezydenckich, kandydat musi zebrać 100 tys. podpisów obywateli posiadających czynne prawo wyborcze do Sejmu.