Aktualizacja: 14.04.2020 22:00 Publikacja: 14.04.2020 19:00
Indie, pokoje hotelowe z włączonymi światłami tworzą słowo „Nadzieja” na fasadzie, podczas dziewięciominutowego gestu solidarności przeciwko pandemii
Foto: AFP
Popularnymi terminami we wszystkich debatach są ostatnio: wirus, pandemia, kwarantanna, szczepionka czy odporność. W politycznych debatach jednak największą popularnością cieszy się termin solidarność. Po pierwszych narodowych reakcjach na pandemię trwa powszechne poszukiwanie solidarnych metod walki z zarazą i ekonomicznego odrodzenia. Nie miejmy jednak złudzeń, że wszyscy postrzegają solidarność w jednakowy sposób. Jan Paweł II nauczał, iż solidarność to znaczy jeden i drugi, a nigdy jeden przeciw drugiemu. Solidarność miała oznaczać wzajemną współpracę, obopólnie korzystną. Nie tak jednak rozumie się solidarność w Europie, szczególnie w kręgach lewicowo-liberalnych i w trudnych dziś czasach. Postawy wielu polityków z instytucji europejskich i ze stolic największych państw Europy to nadal przejawy hipokryzji i podwójnych standardów. To zakusy wykorzystania trudności do zdominowania sytuacji w Europie.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas