Szef rządu, który uczestniczy w kampanii wyborczej walczącego o reelekcję Andrzeja Dudy, odwiedził dziś Tomaszów Mazowiecki.

Tam zachęcał do oddania głosu w II turze wyborów prezydenckich, zwracając się przede wszystkim do seniorów.

- Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju - przekonywał Morawiecki. - Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca.

Szef rządu zapewniał, że podobnie jak "nic się nie stało" podczas I tury wyborów 28 czerwca, tak nic się nie stanie również podczas głosowania w II turze.

Morawiecki zapewniał, że 12 lipca zostaną zachowane wszystkie wymogi sanitarne. - Bardzo adekwatne - mówił. - Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju.

Premier wyraził też zadowolenie, że społeczeństwo coraz mniej obawia się wirusa, bo to, jego zdaniem, "jest dobre podejście". - Bo on jest w odwrocie - zapewniał.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i 14 zgonach. Liczba zakażeń jest najwyższa od dwóch tygodni.