Prezydent 1 lipca mówił m.in. w Drawsku Pomorskim, że rząd PiS jest rządem, który obniża podatki - wspomniał w tym kontekście obniżenie I progu podatkowego do 17 proc., podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych dla najmniej zarabiających oraz zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26. roku życia.

Duda mówił też o ujednoliceniu od 1 lipca podatku VAT, co doprowadziło - jak mówił - m.in. do obniżenia VAT na owoce, artykuły dziecięce, środki higieniczne dla kobiet i musztardę.

"Podatki są obniżane. No chyba że są podwyższane, to wtedy nie będziemy o tym wspominać. Od wczoraj całkiem nowy podatek, tzw. podatek od VOD. Prezydent Niskich Podatków nie zawetował, zapewne uznał, że ten podatek jest niski. Jeszcze 10 dni tego festiwalu kłamstw i manipulacji" - napisał na Facebooku Dziambor.

Dziambor odniósł się tu do wejścia w życie 1 lipca tzw. opłaty audiowizualnej określanej potocznie jako "podatek od VOD".

Podatek ten obejmie takie serwisy jak Netflix, Ipla, CDA Premium, Amazon czy HBO GO. Rząd szacuje, że przyniesie on w tym roku 15 mln złotych.

Konfederacja zarzuca PiS podnoszenie licznych podatków - formacja ta wylicza, że PiS od momentu objęcia rządów w Polsce w 2015 roku podniósł ponad 30 podatków i danin.

?