Według wstępnych sondażowych wyników głosowania (exit poll IPSOS), w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. Błąd badania wynosi 2 pkt. proc.

- Pewne doświadczenie podpowiada mi, że late poll będą lepsze dla A.Dudy. Bliżej rana będą gorsze dla Dudy. Tak zawsze było, bo duże komisje są dłużej liczone - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Radiem ZET.

- Trzaskowski jest bardzo normalnym człowiekiem. Żyjącym przy ziemi, mającym dzieci i żonę i na pewno wykonującym różne obowiązki domowe - powiedziała była prezydent Warszawy.

- Uważam Trzaskowskiego za polityka przyszłości. Bez względu na to, czy wygra czy nie. Będzie odgrywał w przyszłości dużą rolę. Tak, jak kiedyś powiedziano o Tusku - dodała.

Czytaj także: 

Andrzej Duda: Dziękuję wszystkim rodakom. To świadectwo demokracji

Agata Duda: Nie chciałam się wypowiadać dla mediów. To był mój sprzeciw

- Jeśli wygra Duda, to drugi raz będzie mógł spróbować być niezależnym prezydentem - oceniła Gronkiewicz-Waltz.

- Duda jest podatny dla wpływy ze strony Kaczyńskiego. Nie widzę szans na istotną zmianę. Znów będziemy podzieleni - powiedziała.

- Duda miał od początku miał dla każdego coś miłego. Zidentyfikował się dużo bardziej z PiS. PiS otworzył worek z pieniędzmi. Nie wiem tylko, czy będzie ich stać na te wszystkie obietnice - mówiła.