Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 19.08.2020 13:20 Publikacja: 19.08.2020 12:47
Wielki Budda z Leshan to wykuty w piaskowcu 71-metrowy posąg. Znajdujący się w prowincji Syczuan obiekt jest jednym z największych posągów Buddy na świecie. Pod koniec ubiegłego wieku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Jak podała chińska państwowa telewizja CCTV, pracownicy pobliskiego parku, przedstawiciele służb oraz ochotnicy usiłowali przy pomocy worków z piaskiem ochronić zabytek. Błotnista woda po raz pierwszy od 1949 r. podniosła się na tyle, że zakryła palce posągu.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
146 zgłoszeń, gorące obrady jury składającego się z dziesięciorga przedstawicieli i przedstawicielek najbardziej...
Znana niemal wszystkim Polakom spółka, która w piątek zainaugurowała obchody swego 70-lecia, to już firma techno...
Cały cywilizowany świat musi powstrzymać Rosję. To wojna cywilizacyjna – mówił w 2014 roku w rozmowie z „Rzeczpo...
Standardowe ubezpieczenie nieruchomości chroni dom lub mieszkanie przed takimi zdarzeniami, jak pożar, zalanie,...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas