Z badania late poll uwzględniającego wyniki z 90 procent komisji wyborczych w pierwszej turze Andrzej Duda uzyskał 42,9 proc. poparcia (0,4 pkt. proc. więcej niż w pierwszym badaniu late poll). Na drugim miejscu w badaniu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,3 proc. (bez zmian w porównaniu z pierwszym badaniem late poll).

Dwucyfrowe poparcie w badaniu late poll, przeprowadzonym przez Ipsos dla  trzech stacji telewizyjnych, uzyskał jeszcze Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 14 proc. wyborców (wzrost o 0,5 pkt. proc.).

Na dalszych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak z Konfederacji (6,9 proc., mniej o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z pierwszym badaniem late poll),prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (2,5 proc., bez zmian) i kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,3 proc., minus 0,2 pkt. proc.).

Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek uzyskali po 0,3 proc. głosów, Marek Jakubiak i Paweł Tanajno - po 0,2 proc., a Mirosław Piotrowski 0,1 proc.

Ipsos przeprowadził badanie exit poll podczas głosowania w wyborach prezydenckich przed 500 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy firmy prosili osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostały szacunkowe wyniki głosowania. Sondaż late poll tworzony jest na podstawie cząstkowych wyników pozyskanych z losowo wybranych lokali wyborczych. 

Frekwencja według late poll wyniosła 63,8 proc.