Reklama
Rozwiń
Reklama

Strzelba wisi na ścianie, więc musi wystrzelić

Fragmenty dyskusji, która odbyła się 5 X 2015 r. w warszawskiej Café Niespodzianka

Aktualizacja: 07.10.2015 11:18 Publikacja: 07.10.2015 10:55

Foto: Rzeczpospolita

WOJCIECH STANISŁAWSKI: Tekst „Czy zgotujemy imigrantom Holokaust?" autorstwa Piotra Nowaka jest prowokacją. Niektórzy czytelnicy dyskutowali w weekend na forach internetowych o tym, jak - rzekomo - „Plus Minus" stacza się do poziomu gazety pogromowej. Otóż tak nie jest. To jest tekst-prowokacja.

Mam pewien kłopot z tym co jest osią, ostrzem tego tekstu. Pan profesor powołuje się w nim na wielu antenatów swojej myśli, łącznie z cennym, lecz zapomnianym Jerzym Nowosielskim. W mojej pamięci zapadło jednak przede wszystkim nazwisko Baumana, a także jego niebłaha myśl o nowoczesności. Myśl, która nie jest ani łatwa, ani przyjemna i która otwiera pewne możliwości. Możliwości, które zostały wybite przez nas – redakcję – w tytule tekstu pana profesora. Chodzi o perspektywę grożącej zagłady.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama