To kolejna tragedia w powiecie w ciągu ostatnich godzin, a dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. - Jest to dzień refleksji, dzień pamięci tych, którzy stracili życie na drodze - podaje policja.

Do wypadku w Górze Kalwarii doszło w sobotę, przed godziną 16 na drodze krajowej nr 79. Tam quad zderzył się z samochodem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący quadem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu.

W wyniku wypadku ranny został 54-letni mężczyzna. Trafił do szpitala, gdzie zmarł. Kierowca audi był trzeźwy

To już czwarta ofiara śmiertelna wypadku drogowego w ciągu doby na terenie powiatu piaseczyńskiego

Wcześniej w  Pilawie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący renault zginął na miejscu, natomiast kierujący mercedesem został zabrany do szpitala. - Jego stan jest określany jako krytyczny – podawała policja.

Czytaj więcej

Pijani dali auto 13-latkowi, żeby ich odwiózł. Staną przed sądem

Z kolei w Konstancinie-Jeziornie kierujący BMW uderzył w przydrożny słup, potem zbiegł i pozostawił dwie osoby ranne, w tym pasażera, który pomimo reanimacji, zginął na miejscu.

Policjanci zatrzymali już 29-latka, który miał uciec z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do innej tragedii doszło w Jabłonowie. W sobotę około godziny 4. 10 kierujący pojazdem ciężarowym potrącił śmiertelnie pieszego. Okoliczności wszystkich wypadków wyjaśnia policja.

Kolejna tragedia na Mazowszu miała miejsce  w sobotę wieczorem w Odechowie niedaleko Radomia.

Tam czołowo zderzyły się dwa samochody marki Volkswagen. Jedna osoba zginęła na miejscu, a pięć kolejnych zostało rannych. Wśród nich znalazło się półtoraroczne dziecko, które trafiło do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który obchodzony jest od 1995 roku.

- Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich – podkreśla policja.

Apeluje, by podczas korzystania z drogi zawsze pamiętać, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.

W Polsce, od kilku lat, główne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście".