Informację o jego śmierci podała żona Jodi Lister, która napisała: „Z ciężkim sercem dzielę się wiadomością o odejściu mojego ukochanego Michaela. Spędziliśmy 18 wspaniałych lat razem z wieloma psami, które wychowywaliśmy i adoptowaliśmy. Ostatnio Michael nawiązał kontakt ze swoimi przyjaciółmi z obsady „Dynastii”, aby pomóc zebrać fundusze na badania nad Long-Covid. Był pięknym i fascynującym człowiekiem o wielu talentach i umiejętnościach. Zawsze będę za nim tęsknić”. 

Michael Nader urodził się w St. Louis, ale dorastał w Kalifornii. Był zapalonym surferem i karierę aktorską też zaczynał w filmach „plażowych” takich jak „Beach Party”, „Bikini Beach” czy „Piżama Party”. Pojawił się też w podobnym serialu telewizyjnym „Gidget”, w którym grała również Sally Field.

Występował w wielu serialach, ale prawdziwie wielką sławę przyniosła mu rola Farnswortha „Dexa” Dextera „Dynastii”. Zagrał trzeciego męża czarnego charakteru serialu – Alexis Colby, granej przez  Joan Collins. Ta rola wypełniła mu niemal całe lata osiemdziesiąte. Pojawił się w czwartym sezonie serialu w roku 1983 i był w nim do końca – do roku 1989.

Związany głównie z telewizją ABC, był też jednym z bohaterów serialu „Wszystkie moje dzieci”. Jako Dimitru zdobył taką popularność, że po wyrzuceniu go z produkcji, fani urządzali protesty żądając jego powrotu do serialu. 

Ale decyzja ABC była nieodwołalna. Na przełomie wieków pięćdziesięcioletni Nader miał wiele problemów ze sobą. Nadużywał alkoholu, został aresztowany za prowadzenie po pijanemu samochodu, miał poważny incydent z handlem narkotykami. W końcu poddał się leczeniu na szpitalnym oddziale odwykowym. Ale ABC nigdy nie wróciła do współpracy z aktorem.

Nader zmarł na raka, zaledwie kilka dni po tym, jak usłyszał lekarską diagnozę.