Reklama

O awans do ostatniej rundy kwalifikacji może być trudno

- Wystarczy stracić setną czy dziesiątą część sekundy i już spadasz kilka pozycji w dół - mówi specjalnie dla "Rz" przed Grand Prix Turcji, Robert Kubica.

Aktualizacja: 05.06.2009 23:01 Publikacja: 05.06.2009 18:39

Robert Kubica

Robert Kubica

Foto: AFP

[b]"Rz": Jak przebiegały piątkowe treningi? [/b]

[b]Robert Kubica:[/b] Pracowaliśmy przede wszystkim nad ustawieniami samochodu. Rano mieliśmy problemy, zarówno w wolnych, jak i szybkich zakrętach. W drugiej sesji zmieniliśmy ustawienia i częściowo udało się te kłopoty rozwiązać, ale jeszcze trochę pracy pozostaje. Sprawdzaliśmy też oba rodzaje ogumienia.

[b]Wydaje się, że w przeciwieństwie do rywali jest pan szybszy na miękkich oponach. Z czego to wynika? [/b]

Niestety, nie jesteśmy w stanie optymalnie wykorzystać twardszych opon. Tutaj wydają się one być lepsze, jeśli chodzi o czasy okrążeń i rytm wyścigu, ale mamy kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej temperatury. Wyjeżdżamy z garażu na dogrzanych oponach, ale wystarczy na chwilę zwolnić, na przykład z powodu tłoku na torze, aby automatycznie dużo stracić. To wynika z wielu czynników i nie jest to pierwszy raz, kiedy mamy taki kłopot.

[b] Jak spisuje się nowy dyfuzor? [/b]

Reklama
Reklama

Trudno to ocenić, bo ten tor znacznie różni się od Monako, gdzie jeździliśmy przed dwoma tygodniami. Ogólnie samochód jest szybszy i wygląda na to, że jest lepiej, niż się spodziewaliśmy. Tyle, że cała stawka jest bardzo wyrównana. Wystarczy stracić setną czy dziesiątą część sekundy i już spadasz kilka pozycji w dół. Dlatego bardzo ważne jest wydobycie jak najwięcej z samochodu.

[b] Czego spodziewa się pan po reszcie weekendu? [/b]

Jedno jest pewne – zrobię wszystko, aby do maksimum wykorzystać możliwości moje oraz samochodu. Będzie ciężko zakwalifikować się do finałowej czasówki – co prawda dzisiaj sytuacja wyglądała bardzo dobrze, ale stawka jest bardzo wyrównana.

Wydarzenia
Nowy START podpisany
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Wydarzenia
USA idą na rękę Rosji
Wydarzenia
Szpiegu, szpiegu, chodź na tortury!
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama