Kartkę z groźbami pod adresem Jarosława Kaczyńskiego dostarczono wczoraj po południu do redakcji tygodnika „Angora” w Łodzi. Jak twierdzą nasi informatorzy z łódzkiej policji, tygodnik natychmiast zawiadomił ich o otrzymanych pogróżkach.

Redaktor naczelny „Angory” Paweł Woldan sprawy komentować nie chce: – Mogę tylko potwierdzić, że otrzymaliśmy przesyłkę – przyznaje „Rz”.

Jak udało się nam ustalić, pracownikom „Angory” kontaktów z dziennikarzami innych mediów i rozmów zakazała policja, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Wczoraj nie udało nam się uzyskać oficjalnego komentarza łódzkiej policji. Nasz informator z KGP mówi jednak, że dziś łódzka katedra, w której odbędzie się nabożeństwo w intencji zastrzelonego działacza PiS, będzie wyjątkowo mocno strzeżona. – Coś jest na rzeczy. Ochrona będzie ponad dwukrotnie większa niż zwyczajowo podczas wizyt prezydenta RP – twierdzi.

Dzisiaj w bazylice archikatedralnej Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński spotkają się na mszy poprzedzającej pogrzeb Marka Rosiaka. Zasiądą w pierwszym rzędzie, ale po przeciwnych stronach świątyni. Po prawej od ołtarza – Komorowski, po lewej obok rodziny zmarłego Kaczyński. Za nim zajmie miejsca ponad 100 posłów, senatorów i działaczy PiS. Po ceremonii Komorowski wróci do Warszawy, a trumna z ciałem Marka Rosiaka zostanie przewieziona na Stary Cmentarz w Łodzi.

Prezydent powiedział wczoraj Polsat News, że „nie zamierza dokonywać żadnych gestów, które by innych stawiały w niezręcznej sytuacji”. Swój udział w pogrzebie uważa za element „przyzwoitości oraz rolę prezydenta”.

Wczoraj posłowie kłócili się w Sejmie o uchwałę PSL, SD i SdPl w sprawie łódzkiego morderstwa. Napisano w niej, że „Z politycznej działalności trzeba (...) wyeliminować deptanie godności osobistej konkurentów politycznych”. Na projekt, który ma być głosowany w piątek, PiS się nie zgadza.

– Będziemy mieli własny projekt uchwały, który będzie oddawał istotę rzeczy. Nie będzie to jakieś „ple, ple”, że wszyscy winni, tu winna jest jedna strona – mówił wczoraj Jarosław Kaczyński o propozycji partii.

Uchwałę poprą natomiast kluby PO i SLD.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Klub Lewicy przygotował też własny projekt – kartę standardów politycznych, czyli zasad, którymi powinni kierować się politycy. Chce też powołania rady strażników standardów politycznych.