Pomysł na musical narodził się we Francji, gdzie Michał Kaczmarczyk i Przemysław Ruta obejrzeli spektakl muzyczny o rewolucji francuskiej. "Zaczęliśmy się zastanawiać, jaką uniwersalną historię można opowiedzieć widzowi w Polsce" – mówi w rozmowie z Onetem Kaczmarczyk. Dodaje, że "nie ma drugiej postaci w historii naszego kraju, która skupia w sobie najważniejsze wydarzenia w Polsce i Europie XX wieku, niż Jan Paweł II".

Spektakl wyreżyseruje Krzysztof Korwin Piotrowski, kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego. Z kolei za muzykę odpowiada Filip Siejka, który współpracował z takimi artystami, jak Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki.

W obsadzie musicalu zobaczymy m.in. piosenkarkę Annę Wyszkoni oraz Piotra i Wojciecha Cugowskich, którzy wcielą się w role przyjaciół Jana Pawła II. Nie wszystkie role zostały jednak obsadzone. Organizatorzy spektaklu poszukują na przykład odtwórców ról kardynała Dziwisza oraz młodego Karola Wojtyły.

Jak informuje Onet, premiera musicalu odbędzie się 25 lutego 2017 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na spektakl są już w sprzedaży.