·       Konferencja łącząca biznes, politykę i świat nauki. Podczas trzech dni będziemy dyskutować o najważniejszych tematach społeczno-gospodarczych, które będą kształtować przyszłość Polski i Europy;

·       Główne tematy w agendzie wydarzenia: światowa równowaga sił w kontekście wojny w Ukrainie, powojenna przyszłość Ukrainy, kluczowe wyzwania gospodarcze i ekonomiczne dla Polski, przyszłość społeczeństwa w erze rewolucji technologicznej, nowoczesny system opieki zdrowotnej, bezpieczeństwo energetyczne i klimatyczne;

·       Wśród gości KRYNICA FORUM między innymi: Doradca Prezydenta RP Andrzej Zybertowicz, ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski, geopolityk i strateg Jacek Bartosiak, prezeska Demagoga Małgorzata Kilian, założycielka i CEO infuture.institute Natalia Hatalska, prezeska Fundacji Panoptykon Katarzyna Szymielewicz, dziennikarz, pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz oraz profesor Krzysztof Pyrć i były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

·       Organizatorem wydarzenia jest krakowski think tank - Instytut Kościuszki. Partnerem tytularnym Województwo Małopolskie. Wyłącznym partnerem programowym jest thinkzine Nowa Konfederacja.

„Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa” będzie platformą dialogu i współpracy, która określi kierunki rozwoju politycznego, społecznego oraz gospodarczego Polski i Europy odbędzie się już 19-21 października w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Konferencja Krynica Forum to odpowiedź na dynamiczne zmiany na scenie globalnej, przede wszystkim wywołane pandemią COVID oraz trwającą krwawą wojną w Ukrainie. Celem wydarzenia jest wzmacnianie bezpieczeństwa, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie dogodnych warunków do nieskrępowanej wymiany myśli oraz merytorycznego sporu.  

"Agresja Rosji na Ukrainę to kolejny znak końca świata, jaki znamy - i narodzin nowego. Porządek międzynarodowy podlega wielkiej przebudowie, pośród licznych wstrząsów. Krynica Forum jest także po to, by ten proces zrozumieć i nauczyć się w nim poruszać". – mówi Bartłomiej Radziejewski, Dyrektor Programowy Krynica Forum oraz Prezes Nowej Konfederacji, będącej Wyłącznym Partnerem Programowym.

Wojna w Ukrainie drastycznie zmieniła obraz naszego świata. Bezprecedensowa agresja Federacji Rosyjskiej i jej skutki rodzą wiele pytań, zarówno o zmiany równowagi sił w Europie i na świecie, solidarność międzynarodową jak również o wyzwania społeczne i ekonomiczne, zarówno dla Ukrainy jak i całej Europy Środkowo – Wschodniej.

Jak będzie przebiegać powojenna rekonstrukcja Ukrainy? Kto będzie w nowym centrum świata? Jak sankcje nałożone na Rosję zmienią oblicze światowej gospodarki? Czy uchodźcy z Ukrainy odnajdą się na polskim rynku pracy? Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas prezentacji, rozmów, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Dyskusje będą prowadzone w ramach 5 ścieżek tematycznych: bezpieczeństwo i geopolityka, gospodarka zmiany, energia i klimat, społeczeństwo przyszłości oraz trendy zdrowia.

Organizatorem konferencji jest krakowski think tank - Instytut Kościuszki. Partnerem Tytularnym Województwo Małopolskie, które podczas oficjalnej Gali wręczy Nagrodę Gospodarczą Województwa Małopolskiego będącą uhonorowaniem najlepszych przedsiębiorców z Małopolski. Statuetki w pięciu kategoriach otrzymają najbardziej wyróżniający się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju przedsiębiorczości w Województwie Małopolskim.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji oraz akredytacji na Krynica Forum! Spotkajmy się i wspólnie wyznaczmy nowe kierunki rozwoju dla Polski i Europy! 
Dowiedz się więcej o Krynica Forum: LINK

Materiał Promocyjny