Aktualizacja: 07.03.2016 20:00 Publikacja: 07.03.2016 20:00
1 zdjęcie
ZobaczFoto: Rzeczpospolita
W porównaniu z ubiegłym rokiem dynamika wzrostu byłaby więc nieco słabsza (w 2015 r. wzrost o 7,8 proc. w ujęciu r./r.), ale i tak zadowalająca. Polscy eksporterzy wciąż pozostają konkurencyjni, a do poprawiania wyników przyczynia się słaby złoty oraz niskie ceny surowców. – Spodziewamy się kontynuacji pozytywnych tendencji w kolejnych miesiącach – oceniają analitycy Banku Zachodniego WBK.
Stopniowo będzie się także zwiększać dywersyfikacja kierunków eksportu. Jest ona już znacznie wyższa niż np. w Czechach, które stanowiły przykład zróżnicowanej geograficznie ekspansji gospodarczej. Pod względem potencjalnych zysków obiecujące są rynki dalekie. Dlatego przybywa firm poszukujących zbytu w Afryce, Ameryce Południowej czy w Azji.
1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie ze strony uczestników – tak zapowiada się XVII edyc...
Przywództwo w dobie sztucznej inteligencji, strategie oparte na danych i budowanie zespołów przyszłości – to gor...
W dniach 8-9 kwietnia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się XIII edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych...
Eksperci i przedstawiciele branży gazowej będą rozmawiać dziś o transformacji sektora w kontekście strategicznyc...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Jaki jest potencjał, tempo i bariery przyrostu miksu odnawialnego? Będą o tym debatować uczestnicy XVII Europejs...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas