Włodzimierz Czarzasty szczęśliwy, że Roman Giertych startuje z listy PO

- Ja jestem szczęśliwy, że on startuje z list PO - mówił o Romanie Giertychu, który wystartuje w wyborach do Sejmu z ostatniego miejsca z listy wyborczej KO w Kielcach, lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Publikacja: 02.09.2023 13:21

Wlodzimierz Czarzasty

Wlodzimierz Czarzasty

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Czarzasty, w czasie konwencji wyborczej Nowej Lewicy, w trakcie której ujawniono hasło wyborcze Lewicy ("Serce mam po lewej") mówiąc o Giertychu na listach KO przekonywał, że "on jest z tego powodu szczęśliwy".

Włodzimierz Czarzasty: Jestem za współpracą z opozycją, ale patrzcie na listy

- Powiem wam dlaczego. Dlatego, że każda partia bierze na swoje listy ludzi, za których bierze odpowiedzialność - tłumaczył wicemarszałek Sejmu.

- Obserwujemy listy każdej partii. Każda partia bierze odpowiedzialność za poglądy tych ludzi - dodał.

Czytaj więcej

Trzecia Droga ujawnia hasło wyborcze. "Dość kłótni, do przodu!". Ryszard Petru i Artur Dziambor na listach

- Mamy wybór. Im więcej wiemy o tych listach, im więcej wiemy o tych ludziach, tym się nie damy nabrać. Dlatego uważam, że ci którzy chcą głosować na listę, na której jest Roman Giertych i jego poglądy, niech głosują na tę listę. Ci, którzy chcą głosować na listę PiS-u i Roberta Bąkiewicza, niech głosują na tę listę. A ci, którzy chcą głosować na inną listę, niech głosują na inną listę - mówił lider Nowej Lewicy.

Wiecie co to znaczy głosować na jedną partię, to znaczy że inne partie z tego bloku mogą nie wejść do Sejmu. Tego chcecie?

Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy

- Nie usłyszycie ode mnie ani jednego złego słowa o opozycji. Jestem za współpracą z opozycją. Ale obserwujcie listy - zaapelował na koniec.

Donald Tusk ogłosił, że Giertych wystartuje z listy KO w Kielcach po ujawnieniu, że "jedynką" PiS w Kielcach będzie prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Tusk podkreślił, że z Kaczyńskim rywalizować będzie w Kielcach "były wicepremier w jego rządzie".

Włodzimierz Czarzasty ostrzega przed rządami "czarnych z brunatnymi"

Czarzasty "zwrócił się też do wszystkich tych, którzy mówią, że trzeba głosować na jedną partię". 

- Chcę wam powiedzieć jedną rzecz: wiecie co to znaczy głosować na jedną partię, to znaczy że inne partie z tego bloku mogą nie wejść do Sejmu. Tego chcecie? Chcecie żeby rządził PiS? Chcecie żeby rządził PiS z Konfederacją? - pytał.

- W przyszłości Polską będzie rządziła Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Trzecia Droga. Jeśli któraś z tych partii nie wejdzie do Sejmu, PiS z Konfederacją będą rządzić. Czarne z brunatnym będą rządzić - dodał. 

Czarzasty, w czasie konwencji wyborczej Nowej Lewicy, w trakcie której ujawniono hasło wyborcze Lewicy ("Serce mam po lewej") mówiąc o Giertychu na listach KO przekonywał, że "on jest z tego powodu szczęśliwy".

Włodzimierz Czarzasty: Jestem za współpracą z opozycją, ale patrzcie na listy

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Wybory
Sondaż: Polacy czują lęk, złość i nienawiść w związku z kampanią wyborczą
Wybory
Marek Sawicki: Polską rządzą teraz nieudacznicy
Wybory
Kukiz: Wódz PiS myśli pięćdziesiąt lat do przodu, a Tusk myśli doczesnością
Wybory
Czy Donald Tusk przyjdzie do TVP i weźmie udział w debacie?
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Wybory
Sondaż w okręgu Jarosława Kaczyńskiego. PiS ma prawie 50 proc. głosów
Wybory
Tokarczuk na czołówce "The Guardian". Pisarka ma nadzieję na zmianę władzy w Polsce