Wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim. Nie żyje drugi żołnierz

1 Warszawska Brygada Pancerna poinformowała o śmierci drugiego żołnierza, który we wtorek został ranny na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Publikacja: 06.03.2024 18:10

Wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim. Nie żyje drugi żołnierz

Foto: Adobe Stock

„Z przykrością informujemy, że 6 marca (środa) w godzinach popołudniowych w szpitalu w Szczecinie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł drugi z poszkodowanych w nieszczęśliwym wypadku żołnierz 1 Brygady Pancernej” - poinformowała 1 Warszawska Brygada Pancerna. 

„Pomimo bardzo szybkiego transportu do szpitala i wysiłku lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od potrzeb rodziny” - czytamy w komunikacie.

Wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim. Pojazd BWP najechał na żołnierzy

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 9. Dwóch poszkodowanych, jak i kierowca Bojowego Wozu Piechoty to członkowie Batalionu Zmechanizowanego w Białej Podlaskiej, który wchodzi w skład 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Rannych żołnierzy reanimowano, a na miejsce wysłano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po kilku godzinach poinformowano, że zmarł jeden z poszkodowanych żołnierzy.

„Rodzinie zmarłego żołnierza zostało udzielone wsparcie i pomoc psychologiczna. Rodzina pozostaje pod stałą opieką psychologów. Szeroko pojętego wsparcia udziela jednostka wojskowa. Dalsza pomoc zarówno psychologiczna i organizacyjna będzie kontynuowana w zależności od potrzeb rodzin” - przekazała 1 Warszawska Brygada Pancerna.  

Manewry na poligonie w Drawsku Pomorskim

Pod koniec lutego na Poligonie Drawskim rozpoczęły się ćwiczenia Brillant Jump-24, których celem jest sprawdzenie szybkiego przerzutu wojsk na wschodnią flankę NATO.

W ćwiczeniu Brilliant Jump-24 wzięło udział 3000 żołnierzy m.in. z Albanii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Polski. Wykorzystano również około 700 różnego typu pojazdów - bojowe wozy piechoty, transportery opancerzone oraz najnowszej generacji czołgi Leopardy 2 A6 dostarczone przez Hiszpanów oraz Leopardy 2 A5 z 1 batalionu czołgów 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Wojsko
Burzowe chmury nad Mariuszem Błaszczakiem. Wniosek do prokuratury
Wojsko
Amerykanie przerzucają wojsko do Europy. Ruszyły ćwiczenia Defender-24
Wojsko
Zmienia się nadzór nad WOT. Terytorialsi będą gotowi do walki
Wojsko
Co wojsko testuje na granicy? Nowe rozwiązanie polskich podchorążych
Wojsko
Do czego jest nam potrzebna bomba atomowa?