Jak podaje wp.pl, Julia Tomicka, podinspektor ds. promocji i turystyki miasta zapewnia: – Jesteśmy otwarci na nieszablonowe pomysły. Ślub w plażowym namiocie, na jachcie czy kutrze rybackim – to zależy od wyobraźni nowożeńców. We wszystkim pomożemy, doradzimy, ułatwimy dopełnienie formalności. Do każdego klienta chcemy podchodzić indywidualnie. Będziemy niemal wedding plannerami.

To bardzo dobra promocja miasta i regionu. Na polskim wybrzeżu nie ma kurortu, który zajmowałby się kompleksową organizacją ślubów. Łeba chce być jak Las Vegas pod względem ilości udzielanych ślubów i jak informuje Tomicka – miasto bierze udział z ze swojego południowego partnera – Szczyrku, który jest górską stolicą ślubów.

Przygotowana dla nowożeńców „nadmorska" oferta ma na celu zachęcenie przyszłych małżonków do zawierania ślubów w plenerze, w pięknym morskim klimacie. Dodatkowo, śluby mogą odbywać się w każdy dzień tygodnia, nie tylko w soboty.

Ponadto, z uwagi na panujące w naszym kraju warunki atmosferyczne na które nie mamy wpływu, w przypadku brzydkiej pogody Łeba bezpłatnie zaoferuje małżonkom specjalne namioty.

Władze miasta oferują nie tylko piękne miejsca na ceremonię ale szereg innych profitów.

Jak informuje portal wp.pl: dla nowożeńców Łeba przygotowała trzy różne odcinki plaży. W szczycie sezonu rekomendowany będzie odcinek mniej uczęszczany – nie będzie tam tłumów turystów, a jedynie piękne widoki i łebski piasek. "Wynajem" takiej plaży na ceremonię jest bezpłatny, w cenie miejscowość oferuje też przygotowane specjalnie na tę okazję dekoracje – opowiada Tomicka. Ale na tym atrakcje się nie kończą! – Łeba ze swojej strony zapewnia także biały dywan przy zejściu na plażę. Dodatkowo ślubu chętnie udzieli burmistrz Łeby, który urzęduje od dwóch kadencji, a do tej pory jeszcze nie miał okazji prowadzić ceremonii zaślubin. Błogosławieństwa może też na życzenie udzielić sam książę Łeby, Zbyszko I, w asyście dam dworu.

Dodatkowym „magnesem" na nowożeńców mają być lokalne ośrodki, które w cenie wesela, które odbędzie się od poniedziałku do czwartku zapewnią bezpłatne noclegi dla gości. Nie wiadomo jednak jeszcze jakie to będą ośrodki, ponieważ wciąż trwają prace nad ofertą.

Wszystkie cudowne usługi proponowane przez miasto mają być całkowicie darmowe, nie wliczając jednak opłaty za przybycie urzędnika. Koszt udzielenia ślubu w plenerze to 1000 zł. (w przypadku ceremonii w urzędzie – 86 zł)

Cena jednak jak na „polskie Las Vegas", w porównaniu do amerykańskiej stolicy rozpusty jest bardzo wygórowana. W Las Vegas bowiem udzielenie ślubu nawet w najbardziej szalonym miejscu kosztuje 60 $ (ok. 230 zł).

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Jednak mając na uwadze, że sezon ślubny już rusza, akcja prawdopodobnie wystartuje dopiero w przyszłym roku.

Jak wykazał sondaż z 2015 r. zlecony przez MSWiA, co trzeci Polak marzy o ślubie na w plenerze, a plaża znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej wymienianych miejsc do ceremonii na łonie natury.

Powyższe świadczy, że jeśli inicjatywa Łeby wejdzie w życie powinna cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem przyszłych nowożeńców.