Celem projektu jest wsparcie studentów oraz absolwentów prawa w rozpoczęciu kariery zawodowej. Partnerem tegorocznej edycji projektu została Fundacja Court Watch Polska, która dąży do tego, aby każdy kto przekracza próg sądu w Polsce był traktowany sprawiedliwie i z szacunkiem.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, w wyniku projektu przyjmiemy na 3-miesięczne, płatne praktyki 3 studentów czwartego bądź piątego roku studiów oraz 3 absolwentów prawa do odbycia w naszej kancelarii aplikacji. Docelowo dla najlepszych uczestników projektu przygotowaliśmy umowy o pracę po odbyciu praktyk bądź aplikacji – mówi Daniel Reck z kancelarii Duraj Reck i Partnerzy.

1 października 2018 r. uruchomiona została po raz kolejny domena www.zostanmecenasem.pl, to za jej pośrednictwem chętni studenci oraz absolwenci prawa muszą zarejestrować swoją kandydaturę, a następnie zmierzyć się z jednym z przygotowanych casusów. – To stały element naszego projektu, w tym roku zostanie jednak wzbogacony o kilka ze spraw zaprezentowanych w grze planszowej „Prawopolis". Zaprosiliśmy do współpracy Fundację Court Watch Polska ze względu na wartości, które reprezentuje, a także fakt, że wydała edukacyjną grę planszową, z którą powinien zapoznać się każdy z nas – tłumaczy mecenas Tomasz Duraj.

Uczestnicy projektu „Zostań mecenasem" będą mieli 15 minut na konfrontację z losowo wybranym casusem (w tym z tymi z gry „Prawopolis), następnie strona internetowa automatycznie zapisze etap, na którym kandydat zakończył pracę. Co istotne, przedstawiciele kancelarii będą przede wszystkim obserwowali tok myślenia kandydatów, podejście do danego tematu, a nie to, czy zdążą w czasie zaprezentować gotowe rozwiązanie. Osoby, które najlepiej wypadną na tym polu zostaną zaproszeni na bezpośrednie spotkania do siedziby kancelarii. Projekt potrwa do 31 października.