Katarzyna Komulainen jest adwokatem i zajmie się przede wszystkim rozwojem praktyki „white collar crime" oraz compliance w Andersen Tax & Legal. Jest cenioną specjalistką w zakresie prowadzenia wszelkiego rodzaju postępowań sądowych oraz arbitrażowych. Do jej zawodowych zainteresowań należy również doradztwo prawne na rzecz sektora fintech, co zamierza kontynuować w kancelarii Andersen.

Leszek Rydzewski, adwokat z ponad 15-letnim doświadczeniem, zajmie się w Andersen Tax & Legal rozwojem usług prawnych skierowanych do sektora bankowego i finansowego. Mecenas Rydzewski będzie także wsparciem dla praktyki procesowej w warszawskim biurze Andersen Tax & Legal.

- Dołączenie dwójki tak doświadczonych prawników, których specjalizacje świetnie się uzupełniają, pozwoli Andersen Tax & Legal na kompleksowe i innowacyjne doradztwo prawne przy wszystkich typach transakcji finansowych, pomocy we wdrażaniu nowych produktów bankowych oraz reprezentowaniu Klientów przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi, a także w kwestiach regulacyjnych  – powiedział mec. Marcin Matyka, partner zarządzający Andersen Tax & Legal.

***

Leszek Rydzewski, adwokat, specjalista w zakresie w doradztwa na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, szczególnie z sektora finansowego. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (prawo, dyplom z wyróżnieniem), w tym kursu prawa angielskiego i UE we współpracy z Uniwersytetem Cambridge, oraz Universidade Católica Portuguesa w Lizbonie (LL.M. in International Trade and Business Law). Leszek jest Partnerem w Andersen Tax & Legal w Polsce.

Obsługuje prawnie wszelkie typy transakcji finansowania (w tym oparte o dokumentację kredytową LMA) i finansowania instrumentami dłużnymi, doradza przy restrukturyzacji długu i reprezentuje wierzycieli w postępowaniach upadłościowych dłużników a także w zbywaniu aktywów przejętych jako zabezpieczenie kredytów. Wspiera klientów w sprawach z zakresu regulacji finansowych i przeglądzie produktów finansowych. Reprezentuje przedsiębiorstwa w procesach sądowych i arbitrażach.

Leszek reprezentował także inwestorów w akwizycjach spółek prywatnych i publicznych i uzyskał doświadczenie w pracy z sektorem telekomunikacyjnym i energetyki oraz kierował praktykami bankowości i upadłości, wyróżnianymi przez Legal 500, Chambers Europe, Polityka Insight i IFLR.

***

Katarzyna Komulainen adwokat z 15-letnim doświadczeniem w pracy dla polskich i zagranicznych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz dla Klientów indywidualnych. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego, studiowała także na Uniwersytecie Lapońskim w Finlandii.

Autopromocja
SZKOLENIE ONLINE

Prawne uwarunkowania prowadzenia e‑sklepu w 2022 roku

WEŹ UDZIAŁ

Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie prawa karnego gospodarczego, tzw. white collar crime, compliance, sporach gospodarczych oraz doradztwie na rzecz instytucji finansowych fintech.

Reprezentowała podmioty gospodarcze działające w charakterze oskarżyciela posiłkowego w postępowaniach karnych przeciwko osobom działającym na ich szkodę. Jako obrońca reprezentowała Klientów indywidualnych w postępowaniach karnych i karno – skarbowych w szczególności w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek.

Prowadziła szereg projektów z zakresu compliance, w szczególności wdrażając procedury dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, procedury „whistleblowing" i procedury antykorupcyjne, zabezpieczając interesy Klientów.

Reprezentowała podmioty gospodarcze w sporach przed sądami cywilnymi i administracyjnymi oraz w arbitrażu, w tym międzynarodowym arbitrażu inwestycyjnym. Doradzała kompleksowo na rzecz instytucji finansowych fintech w ramach prowadzonej przez nie działalności gospodarczej.

Autorka publikacji i prelegentka seminariów z zakresu prawa karnego gospodarczego i sporów gospodarczych oraz compliance.