Placówka w Rangunie będzie już 16 biurem kancelarii w regionie Azji i Pacyfiku. Tym samym Baker & McKenzie umacnia status globalnej kancelarii prawnej o największym zasięgu i kompetencjach w regionie.

Nowe biuro jest 75. biurem kancelarii Baker & McKenzie, która obecna jest teraz na terenie 47 krajów. Informacje o ekspansji ogłoszono podczas corocznego spotkania ponad 300 partnerów kancelarii z rejonu Azji i Pacyfiku, które w tym roku odbyło się w Tokio.

Otwarcie nowego biura odzwierciedla rosnące zainteresowanie Birmą wśród przedsiębiorców oraz dążenie kancelarii do zapewniania klientom jak najlepszej obsługi prawnej. Biuro w Rangunie jest już szóstym nowym biurem otwartym przez Baker & McKenzie w okresie ostatnich dwóch lat, po placówkach w Korei Południowej, Dubaju, Peru, Maroku i Afryce Południowej.

„W poszukiwaniu możliwości rozwoju klienci coraz częściej spoglądają w kierunku Rangunu i rejonu Azji Południowo-Wschodniej, tym bardziej że kraje ASEAN podejmują wspólne działania w celu zbudowania Wspólnoty Gospodarczej ASEAN do 2015 roku" – stwierdził Eduardo Leite, prezes Executive Committee Baker & McKenzie. „Cieszymy się z możliwości oferowania klientom naszych usług w biurze w Rangunie. Mamy również nadzieję, że będziemy mieli sposobność wspierania klientów w rozwoju ich działalności w Birmie, której gospodarka coraz ściślej integruje się z gospodarką światową" – dodał.

Biurem w Rangunie kierował będzie Chris Hughes, doświadczony prawnik specjalizujący się w obsłudze projektów infrastrukturalnych oraz w prawie spółek z biura kancelarii w Sydney. Zespół prawników dopuszczonych do wykonywania zawodu w biurze w birmańskiej metropolii będzie wspierany przez 10.000 prawników i wykwalifikowanych pracowników globalnej sieci Baker & McKenzie, w tym prawników znających język birmański z biur w Sydney i Singapurze.

Baker & McKenzie jest pierwszą międzynarodową kancelaria prawną, która otworzyła swoje biuro w Birmie. Przez ostatnie dwa lata Baker & McKenzie doradzała koncernom międzynarodowym oraz azjatyckim w realizacji inwestycji na terytorium Birmy z kancelarii w Bangkoku. Biuro w Rangunie pomoże spółkom wykorzystać możliwości inwestycyjne, w szczególności w branży energetycznej, wydobywczej i infrastrukturalnej, a także informatycznej i telekomunikacyjnej, towarów konsumpcyjnych, w dziedzinie transakcji korporacyjnych oraz własności intelektualnej.

„Wchodzenie na nowe rynki, w szczególności szybko rozwijające się rynki graniczne, nie jest łatwe" – stwierdził Chris Hughes, partner zarządzający biura w Rangunie. „Mamy sześćdziesięcioletnie doświadczenie w doradzaniu spółkom w prowadzeniu odpowiedzialnej działalności gospodarczej na rynkach wschodzących i rozwijających się. Dzięki naszej lokalnej wiedzy oraz ogólnoświatowemu doświadczeniu mamy kompetencje, aby obsługiwać rosnącą grupę klientów międzynarodowych i azjatyckich, którzy pragną inwestować w Birmie. Pragniemy pozostać tu na długo i z przyjemnością nawiążemy współpracę z birmańskimi instytucjami, urzędnikami i regulatorami, aby wesprzeć kraj w przekształceniach gospodarczych" – dodał Hughes.