Reklama

Nowi liderzy praktyk w kancelarii Baker McKenzie

Kancelaria Baker McKenzie ogłosiła nowych liderów dwóch praktyk: na czele Praktyki Nieruchomości i Inwestycji Budowlanych stanął dr Mateusz Grabiec, natomiast Praktyką Energetyki i Infrastruktury będzie kierował mec. Michał Piekarski.

Publikacja: 23.09.2020 18:05

Nowi liderzy praktyk w kancelarii Baker McKenzie

Foto: materiały prasowe

Dr Mateusz Grabiec specjalizuje się w prawie nieruchomości i inwestycjach budowlanych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje obsługę prawną na wszystkich etapach procesu realizacji i komercjalizacji szerokiego zakresu inwestycji nieruchomościowych, w tym doradztwo w zakresie nabywania gruntów i rozporządzania nimi, zagospodarowania terenu z przeznaczeniem na biura, powierzchnie handlowe i budynki mieszkalne, opracowywania korporacyjnych struktur transakcji oraz najmu powierzchni handlowych i biurowych. Posiada również znaczące doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych. Mateusz Grabiec doradzał również przy realizacji szeregu projektów infrastrukturalnych, świadcząc usługi prawne w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego, prawa zamówień publicznych i koncesji na roboty budowlane. Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i doktorem prawa tej uczelni. W kancelarii Baker McKenzie pracuje od 13 lat, gdzie w sierpniu 2017 r. został nominowany na stanowisko partnera.

Michał Piekarski posiada szerokie doświadczenie sektorowe, które zdobył jako prawnik zatrudniony w międzynarodowych kancelariach prawnych oraz radca prawny w największej prywatnej grupie energetycznej w Polsce. Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie prawnym na rzecz spółek z sektora energetycznego, w tym w szczególności w kwestiach regulacyjnych i transakcjach związanych z wytwarzaniem, obrotem oraz dystrybucją energii elektrycznej, ciepła, gazu i odnawialnych źródeł energii. Jest zaangażowany w działania promujące rozwój projektów morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, w tym między innymi prace legislacyjne i reprezentowanie inwestorów w rozwoju ich biznesu i akwizycjach morskich. Michał Piekarski dwa lata z rzędu był wyróżniony przez Legal 500 jako prawnik nowej generacji. Od czerwca 2016 kieruje praktyką energetyczną w warszawskim biurze Baker McKenzie. Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

"Bardzo się cieszę z awansu Mateusza i Michała. To doskonali prawnicy, o uznanej renomie na rynku. Nasi klienci bardzo doceniają ich wsparcie, zwłaszcza w tych burzliwych, "covidowych" czasach. Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Ich awans wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez nas strategię wspierania utalentowanych młodych prawników, myślenia o przeszłości kancelarii w perspektywie kolejnej dekady" - powiedział Piotr Rawski, partner zarządzający kancelarią Baker McKenzie.

Objęcie przez dr Mateusza Grabca i Michała Piekarskiego nowych stanowisk to nie jedyne zmiany w kancelarii Baker McKenzie, które nastąpiły w ostatnich miesiącach. Jak już wcześniej informowaliśmy, 1 lipca 2020 r. do grona Wspólników kancelarii Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k. dołączyli partnerzy Katarzyna Kopczewska i Łukasz Hejmej. Jednocześnie mec. Piotr Rawski, dotychczasowy Partner Zarządzający Kancelarii, został wybrany na kolejną 3 letnią kadencję.

Katarzyna Kopczewska jest doradcą podatkowym, partnerem współkierującym Praktyką Podatkową kancelarii Baker McKenzie. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z opodatkowaniem transakcji fuzji i przejęć, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji na rynku nieruchomości. Jest autorką licznych publikacji prasowych, dotyczących zagadnień podatkowych związanych z rynkiem nieruchomości. Przed dołączeniem w 2016 roku do zespołu Baker McKenzie przez 12 lat pracowała w jednej z wiodących firm doradztwa podatkowego. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim.

Reklama
Reklama

Łukasz Hejmej jest adwokatem, partnerem kierującym Praktyką Rozwiązywania Sporów Sądowych i Arbitrażowych kancelarii Baker McKenzie. Specjalizuje się w sporach dotyczących odpowiedzialności instytucji finansowych oraz wynikających z transakcji fuzji i przejęć. Do kancelarii Baker McKenzie dołączył w 2015 roku, wcześniej współpracował z wiodącymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW oraz studia podyplomowe na Columbia Law School w Nowym Jorku.

Mec. Piotr Rawski współkieruje Praktyką Prawa Pracy w kancelarii Baker McKenzie, specjalizuje się w prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem zwolnień grupowych oraz indywidualnych. Ponadto posiada szerokie doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw (zarówno w zakresie aspektów korporacyjnych jak i prawno-pracowniczych) oraz transakcji outsourcingowych. Piotr Rawski jest członkiem European Employment Steering Committee, organu koordynującego prace Praktyk Prawa Pracy Baker McKenzie w całym regionie EMEA. Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Sądy i trybunały
Uchylenie immunitetu Małgorzaty Manowskiej zablokowane. Brakuje podpisu Dariusza Barskiego
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Oświata i nauczyciele
Uczniowie i nauczyciele alarmują w sprawie tzw. godzin basiowych. „To tykająca bomba”
Dane osobowe
Chciał usunięcia danych z policyjnego rejestru, by dostać pracę. Wyrok NSA
Sądy i trybunały
Sędziowie nie chcą odchodzić „na emeryturę”. KRS częściej odmawia niż się zgadza
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Dane osobowe
Kto odpowiada za wyciek danych osobowych pacjenta? Zapadł precedensowy wyrok
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama