W czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE na temat tej inicjatywy opowiadał mec. Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający kancelarii Dentons.

Rozmówca Tomasza Pietrygi przypomniał, iż w tym roku Dentons świętuje 25-lecie funkcjonowania na rynku polskim, i stąd wziął się pomysł, aby w ten sposób uczcić ten jubileusz.

- Widzimy jaki to jest problem, ile takich sformułowań się pojawia się w przestrzeni publicznej, a w dobie globalizacji mogą się przecież pojawić dosłownie wszędzie – podkreślił mec. Krasnodębski.

Jak wyjaśnił projekt będzie realizowany globalnie, gdyż Dentons ma na całym świecie ponad 140 biur. - Będziemy nieodpłatnie angażowali naszych prawników, w krajach, w których będą takie zdarzenia [naruszające dobre imię Polski – przyp. red] – zapowiedział prawnik.

Dentons ma przygotować raport analityczny, zawierający narzędzia prawne, które będą mogły być wykorzystywane w poszczególnych krajach. - Ten raport przygotowujemy w porozumieniu ze stroną rządową. Będzie dostępny dla polskich placówek i instytucji – poinformował mec. Krasnodębski.

Krasnodębski w #RZECZoPRAWIE