„Otwarcie nowego biura w Tbilisi przyczyni się do dalszego umacniania pozycji Dentons jako wiodącej kancelarii prawnej w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Azji Środkowej. Z naszym ponad 25-letnim doświadczeniem, jesteśmy jedną z pierwszych międzynarodowych firm obecnych w tym regionie, zaangażowanych w wiele z najważniejszych transakcji i spraw sądowych, które miały miejsce na tych wschodzących rynkach" - powiedział Tomasz Dąbrowski, Partner Zarządzający Dentons w Europie

„Odpowiadając na potrzeby klientów, Dentons jest obecnie jedyną policentryczną, globalną firmą prawniczą oferującą obsługę prawną w Gruzji, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Rosji, Turcji i na Ukrainie" - powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.

Cieszący się uznaniem klientów zespół 11 prawników, w tym dwóch partnerów, który dołącza do Dentons z DLA Piper, oferuje doradztwo prawne w zakresie postępowań sądowych, prawa spółek, bankowości i finansów, prawa własności intelektualnej, energetyki, prawa publicznego oraz projektów infrastrukturalnych i PPP.

„Cieszymy się, że dołączają do nas wybitni prawnicy, rekomendowani na rynku gruzińskim przez międzynarodowe informatory prawnicze Chambers and Partners oraz Legal 500" - powiedział Evan Lazar, Przewodniczący Rady Dentons w Europie.

Partnerem Zarządzającym biurem Dentons w Tbilisi jest Otar Kipshidze, kierujący praktyką postępowań sądowych, który posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinach prawa energetycznego, bankowości i finansów oraz prawa spółek. Partner Avto Svanidze, doradzający klientom w wielu z największych transakcji na rynku gruzińskim w zakresie fuzji i przejęć, prawa nieruchomości, finansowań, restrukturyzacji oraz projektów infrastrukturalnych, pokieruje zespołem prawa spółek. Wspólnie z nimi klientom będzie doradzał także Ted Jonas, Senior Counsel specjalizujący się w doradztwie przy projektach międzynarodowych, w tym energetycznych i infrastrukturalnych, a także w zakresie prawa publicznego i postępowań sądowych. Ted Jonas posiada uprawnienia do wykonywania zawodu w Gruzji i Stanach Zjednoczonych.

„Dzięki dołączeniu do Dentons, największej firmy prawniczej na świecie, o silnej pozycji w krajach sąsiadujących z Gruzją – Turcji, Azerbejdżanie, Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie, będziemy mogli zagwarantować naszym klientom najwyższej jakości doradztwo prawne zarówno w Gruzji, jak i na całym świecie" - powiedział Otar Kipshidze, Partner Zarządzający Dentons w Tbilisi.

„Otwarcie biura w Tbilisi to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju w Europie. Podczas Gali Chambers Europe Awards 2017 zdobyliśmy nagrodę „Firmy Prawniczej Roku w Europie", co pokazuje, że klienci doceniają jakość usług świadczonych przez nas w tym regionie" - powiedział Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Dentons.

Wraz z otwarciem biura w Tbilisi Dentons oferuje dostęp do ponad 7800 prawników w 150 biurach w ponad 60 krajach.