Axa ogłosiła dziś, że sfinalizowała transakcję przejęcia Liberty Ubezpieczenia, towarzystwa ubezpieczeniowego należącego do Liberty Mutual Insurance Group. Transakcja opiewa na ponad 100mln zł. Od 1 października 2016 r. Liberty Ubezpieczenia zostanie zintegrowane z AXA Ubezpieczenia TUiR.

- Gwarantujemy wszystkim dotychczasowym klientom Liberty Ubezpieczenia, że warunki ich umów nie zmieniają się. Mogą się też z nami kontaktować jak dotychczas. Dokładamy wszelkich starań, aby zmiana przebiegała płynnie dla naszych klientów, pośredników i innych partnerów biznesowych - mówi cytowany w komunikacie Henry de Courtois, wiceprezes Axa odpowiedzialny za ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych.

Axa w 2015 roku przejęła BRE Ubezpieczenia TUiR (od 1 grudnia 2015 nazywa się Axa Ubezpieczenia TUiR) i podjęła decyzję o połączeniu AxaDirect, AxaUbezpieczenia TUiR i AxaTUiR w jedną spółkę majątkową do końca 2017 roku. Dzięki kolejnej akwizycji Axa poszerzyła kanały sprzedaży i ofertę ubezpieczeń.

- Stajemy się uniwersalnym ubezpieczycielem z pełną ofertą ubezpieczeń majątkowych. Klienci mogą je kupić u agentów, brokerów, przez Internet i w call centre, ale również w bankach, w tym w mBanku, z którym Axa tworzy strategiczne partnerstwo. Te kanały bardzo dobrze się uzupełniają - podkreśla Henry de Courtois.

AXA w Polsce obsługuje ponad 3 miliony klientów. W wyniku przejęcia Liberty Ubezpieczenia Axa zwiększa udział w rynku ubezpieczeń majątkowych z 3 proc. do 4,8 proc. i jest obecnie 6. towarzystwem majątkowym w Polsce z łącznym przypisem składki brutto o wartości ponad 1 mld zł. AXA jest również 9. towarzystwem w segmencie ubezpieczeń na życie z udziałem 4,3 proc. po II kwartale 2016 .

- Zwiększenie skali i zakresu działalności to duża szansa na rozwój biznesu ubezpieczeń majątkowych dla firm, który do tej pory nie osiągnął satysfakcjonującego dla nas rozmiaru. Dokładając do tego wysokie kwalifikacje i doświadczenie specjalistów od oceny ryzyka, możemy w ciągu kilku najbliższych lat zdecydowanie powiększyć portfel ubezpieczeń korporacyjnych. Przy czym będziemy realizować projekty, które przede wszystkim zapewnią firmie długoterminowy zysk – zapewnia Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes Axa TUiR, odpowiedzialna za ubezpieczenia majątkowe dla firm.