Aktualizacja: 19.01.2018 12:37 Publikacja: 19.01.2018 12:31
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz
Piloci ze Stansted odrzucili w październiku ofertę pracodawcy proporcją 60:40 proc. głosów, gdy dyrekcja starała się opanować ich bunt po anulowaniu 20 tys. lotow miesiecznie z powodu sporu z pilotami o wykorzystywanie przez nich wolnych dni i urlopów. Zmiana stanowiska nastąpiła po zaskakującej wszystkich decyzji dyrekcji z grudnia o uznaniu po raz pierwszy od 32 lat związków zawodowych, dla uniknięcia powszechnych strajków w okresie świąt.
Prezes Ryanaira, Michael O'Leary, który kiedyś powiedział, że dałby sobie raczej uciąć rękę niż uznać związki zawodowe, rozpoczął rozmowy o ich uznaniu w całej Europie i poinformował, że rozmowy ze związkiem brytyjskich pilotów BALPA postępują szybko.
Sam zwiazek oświadczył, że nie uczestniczył w rozmowach o podwyżkach płac, a wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby by uznany. Ryanair porozumiał się z BALPA, że nie należy odraczać podwyżek z powodu negocjacji.
Pracodawca zwrócił się wcześniej do jednej trzeciej pilotów w innym dużym ośrodku w Dublinie, którzy jeszcze nie zaakceptowali tych podwyżek, by przegłosowali jego propozycje do 17 stycznia, ale jest rozczarowany, że nie zorganizowano dotąd takiego głosowania. Rozmowy ze związkami pilotów posuwają się wolno - dodał.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wiadomo już, co było przyczyną pożaru samolotu British Airways, który zablokował londyńskie lotnisko Gatwick, pr...
Jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego z Waszyngtonem, Komisja Europejska gotowa jest do wprowadzenia ceł...
Uber zawiódł inwestorów niższymi od oczekiwań przychodami za pierwszy kwartał 2025 roku. Akcje firmy tąpnęły naw...
Rząd USA nie da pieniędzy na połączenie superszybkiej kolei z Los Angeles do San Francisco – powiedział dziennik...
Konflikt indyjsko-pakistański spowodował kolejne zakłócenia w podróżach lotniczych. Kilku przewoźników azjatycki...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas