Nie będzie posiłków i napojów na wszystkich na trasach krótko i średniodystansowych , czyli krajowych i europejskich startujących z Frankfurtu i Monachium. Mogą nastąpić braki również na niektórych rejsach długodystansowych rozpoczynających się z tych lotnisk. Natomiast na rejsach długodystansowych do tych miast serwis na pokładzie będzie normalny.

Jednocześnie przewoźnik informuje,że w obu portach pasażerowie będą mieli możliwość bezpłatnego pobrania posiłków z kiosków kateringowych. Jeśli ktoś będzie wolał kupić sobie jedzenie, to Lufthansa zrefunduje mu zakup tyle, że w rozsądnej kwocie (trzeba mieć rachunek). Jednocześnie przewoźnik przypomina, że napoje można kupować jedynie po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

Natomiast jeśli pasażer z rezerwacją 19-21 grudnia z powodu braku posiłków nie będzie chciał polecieć, to Lufthansa zrefunduje mu cenę biletu. Można również, bez żadnych dopłat, zmienić rezerwację na inny termin. Pod warunkiem jednak,że podróż odbędzie się w tej samej klasie i do 5 stycznia 2020. W niektórych przypadkach możliwa jest zmiana rezerwacji na niższą klasę podróży ( np. ekonomia zamiast biznesu) pod warunkiem jednak, że będą dostępne wolne miejsca. Wówczas Lufthansa odda pasażerowi różnicę w cenie między starą a nową rezerwacją. Jednocześnie linia zastrzega sobie prawo do odwołania niektórych rejsów

Wszyscy pasażerowie, którzy mają rezerwacje na dni 19-21 grudnia o wszelkich zmianach zostaną poinformowani informacjami na Messengerze.