Reklama
Rozwiń
Reklama

BYD ma technologię bardzo szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Akcje chińskiego koncernu BYD zyskiwały we wtorek na giełdzie w Hongkongu nawet 11 proc. Spółka ogłosiła, że ma technologię ultraszybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Publikacja: 18.03.2025 11:48

BYD ma technologię bardzo szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Foto: Bloomberg

Akcje BYD, czołowego chińskiego producenta aut elektrycznych, zakończyły wtorkową sesję, rosnąc o 4,1 proc. na giełdzie w Hongkongu. Od początku roku papiery tej spółki zyskały już ponad 50 proc. We wtorek ich cena sięgnęła rekordowego poziomu. Impulsem do jej zwyżki był komunikat spółki mówiący, że opracowała ona technologię ultraszybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Technologia o nazwie „Super e-Platform” ma umożliwiać szczytowe prędkości ładowania na poziomie 1000 kilowatów. Gigant rynku EV i rywal Tesli twierdzi, że pozwoli to samochodom korzystającym z tej technologii osiągnąć zasięg 400 kilometrów po zaledwie 5 minutach ładowania. – Ostatecznym rozwiązaniem jest sprawienie, by ładowanie było tak szybkie, jak tankowanie samochodu na benzynę” – stwierdził Wang Chuanfu, prezes BYD.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Dwa zawiadomienia do prokuratury w sprawie sprzedaży działki pod CPK
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Transport
Wielkie przejęcie na rynku taksówek w Polsce. Łączą się dwie popularne sieci
Transport
RegioJet nie chce wojny z PKP Intercity
Transport
Dokąd jeździ Radosław Sikorski? Lista może zaskakiwać
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Transport
Rosjanie przyznają: mamy kłopot z lataniem. Tych „kłopotów” jest jednak kilka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama