Łącznie wymazanych zostało 65 terabajtów. Przestała istnieć strona internetowa Rosawiacji – favt.ru i do popołudnia w poniedziałek, 28 marca nie została ona odbudowana. Informacje o ataku hakerskim zostały ujawnione w poniedziałek, a do ataku doszło w ostatnią sobotę, 26 marca.

Oficjalnie Rosawiacja nie poinformowała o szkodach, jakie zostały wyrządzone, a niemożność pozyskania jakichkolwiek dokumentu tłumaczono zakłóceniami w przepływie informacji w Internecie. Podano jedynie, że dla wygody Rosawiacja przez jakiś czas będzie teraz posługiwać się dokumentami papierowymi i dla bezpieczeństwa będą one przekazywane pocztą.

Osoby dobrze poinformowane tłumaczyły, że tak skuteczny atak hakerski był możliwy dlatego, że firma LLC InfAvia która zajmuje się utrzymaniem infrastruktury IT Rosawiacji nie do końca wywiązywała się ze swoich obowiązków. Do biur regulatora weszła teraz prokuratura i FSB.

Kierownictwo Rosawiacji intensywnie szukają duplikatów utraconych dokumentów, ale — jak mówi informator „The Aviation Herald” — niestety ich nie ma. Powodem są poważne oszczędności, jakie Rosawiacja ostatnio musiała wprowadzić i brak dofinansowania od Ministerstwa Finansów.

Tajemnicą poliszynela jest to kto stoi za tym rozległym atakiem hakerskim. Tak, jak w poprzednich podobnych przypadkach jest to Anonymous Hacking Group. Wcześniej jej hakerzy z powodzeniem wyprowadzili informacje z rosyjskiej telewizji publicznej i z państwowego radia.