Pracodawca zwrócił się do części załogi, by pozostała w domach w ramach działań zapobiegawczych i sprawdza, jak nieobecność tych zatrudnionych wpłynie na wielkość produkcji.

Miejskie służby sanitarne szukają przyczyny infekcji — poinformował przedstawiciel miejskiej służby ochrony zdrowia. Nadal nie wiadomo, czy doszło do zarażenia się bardziej zakaźną odmianą wirusa wykrytą w Wielkiej Brytanii. Miejskie służby wprowadziły kwarantannę już w piątek, w drugiej połowie tygodnia będą mogły podać więcej szczegółów na temat wirusa — dodał ten urzędnik.

W zakładzie w Hamburgu-Finkenwerder Airbus zatrudnia ponad 12 tys. ludzi i jest największym pracodawcą przemysłowym w tym mieście. — W dalszym ciągu trwa szukanie przyczyny zarażeń. Władze mają nasze pełne wsparcie — stwierdził rzecznik Airbusa.

W sobotę władze Berlina wprowadziły kwarantannę w szpitalu Humboldta, po dodatnich testach na bardziej zakaźnego wirusa u 20 pracowników i pacjentów. Kwarantanna dotyczy 1500 lekarzy, pielęgniarek i pracowników technicznych oraz ponad 400 pacjentów — podał Reuter.