Hiszpańscy piloci Ryanaira zastrajkują we wrześniu

Związek zawodowy hiszpańskich pilotów SEPLA ogłosił, że wezwie do krajowego strajku pilotów Ryanaira przez pięć dni we wrześniu na znak protestu przeciwko planom likwidowania przez tego przewoźnika baz na w Hiszpanii.

Aktualizacja: 28.08.2019 19:43 Publikacja: 28.08.2019 17:35

Hiszpańscy piloci Ryanaira zastrajkują we wrześniu

Foto: Bloomberg

Rzecznik związku podał, że apel o strajki 19, 20, 22, 27 i 29 września będzie skierowany do około 900 pilotów. Niektóre z tych dat zbiegają się z planowanymi strajkami ogłoszonymi już przez personel pokładowy w irlandzkiej linii w Hiszpanii - podał Reuter.

W ubiegłym tygodniu Ryanair zapowiedział zamknięcie od stycznia baz w Las Palmas, Teneryfie, Lanzarote i Gironie, co może oznaczać utratę pracy przez ponad 500 pilotów i pracowników pokładowych.

Tylko 6 zł za pierwszy miesiąc czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Transport
Alarm kancelarii obsługujących pasażerów. Komisja Europejska chce zmian
Transport
Nalot tanich linii lotniczych na Polskę. To lato będzie rekordowe
Transport
Japońska ANA potrzebuje nowych samolotów, bo rośnie turystyka
Transport
Strajki w Niemczech i Grecji. Wielkie zakłócenia w podróżach
Materiał Promocyjny
Zrównoważony rozwój: biznes między regulacjami i realiami
Transport
Francuska prasa podgrzewa stary temat. Polska miałaby wejść w struktury Airbusa
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”