Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym, będzie to koncert tematyczny. Po utworach Abby przyszedł czas na piosenki Michaela Jacksona, zmarłego przedwcześnie króla popu. Gwiazdą imprezy będzie siostra Michaela – La Toya.

W czasie ponadpięciogodzinnego koncertu na scenie pojawią się gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród nich: Edyta Górniak (na zdjęciu z prawej), Muniek Staszczyk, Maciej Maleńczuk (na zdjęciu powyżej), Andrzej Piaseczny (na zdjęciu obok), Urszula, Stachursky, Natalia Lesz, Norbi, zespoły: Lady Pank, Szwagierkolaska, Big Cyc, Formacja Nieżywych Schabuff, Bracia.

W koncercie wystąpią także goście z zagranicy: housowy duet Shaun Baker & Maloy, szwedzka wokalistka September, Bananarama, SNAP!, wykonawcy muzyki dance, którzy zyskali popularność przebojem „The Power”.

W czasie imprezy odbędzie się finał zmagań o tytuł najlepszego w kraju wykonawcy tańca „moonwalk” – „ksieżycowego kroku”, z którego słynął Jackson. Przerywnikiem dla muzycznych i tanecznych popisów mają być występy kabaretowej Formacji Chatelet rezydującej podczas koncertu w kuchni na zapleczu sceny.

Szczególną atrakcją nocy ma być występ Earnesta Valentino, uznawanego za najdoskonalszego na świecie sobowtóra Michaela Jacksona. W jego przypadku podobieństwo wyraża się nie tylko w znakomitej stylizacji na gwiazdora popu, ale także w gestach i sposobie poruszania się. Od 35 lat udoskonala swoje programy. Jeden z nich pokazał w 2002 roku specjalnie dla Jacksona, zyskując aplauz artysty. Widzowie przekonają się, czy ich odczucia będą podobne.

Zgromadzeni na placu Konstytucji oraz telewidzowie zobaczą także fragmenty widowiska „The Jacksons”. Wykonają je finaliści polsatowskiego programu „Jak oni śpiewają”: Patrycja Kazadi, Ola Szwed, Karolina Nowakowska i Artur Chamski, a także Nick Sinckler znany z „Fabryki gwiazd”.

Tradycyjne życzenia na Nowy Rok złoży wszystkim uczestnikom imprezy i widzom prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wtedy też na chwilę zmieni się muzyczny klimat, bo w 2010 rok zebrani wejdą słuchając znanej arii operowej „Pijmy za zdrowie miłości” z „Traviaty” Verdiego w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej, śpiewaczki operowej. Tradycją lat ubiegłych odbędzie się imponujący pokaz sztucznych ogni. Nad harmonijnym przebiegiem koncertu czuwać będą dwie pary prezenterów: Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz oraz Agata Młynarska i Maciej Dowbor.

Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już 8 grudnia, bo tak wiele czasu wymaga ustawienie gigantycznej sceny o szerokości 80 i wysokość 30 metrów. Na ubiegłorocznym sylwestrze bawiło się 100 tysięcy mieszkańców stolicy. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku warszawiacy także nie zawiodą.

Sylwestrowa moc przebojów20.00 | polsat | czwartek (31.12)