[srodtytul]Król Artur i rycerze okrągłego stołu[/srodtytul]

Król Artur, jego żona Ginewra, Merlin i Mordred jadą do Kornwalii na spotkanie królów. Troje pierwszych nie wie, że Mordred uknuł spisek mający pozbawić życia królewską parę. Jego plan udaremnia jednak sir Lancelot, który przybywa podróżnym na pomoc. Tymczasem matka spiskowca, zła wiedźma Morgan, przebywa w jaskini, w której uwięził ją Merlin. Jedyny kontakt ze światem zapewnia jej magiczny miecz, który projektuje obrazy na ścianach groty. Razem z synem planują zemstę. Chcą uprowadzić Ginewrę, zniesławić króla i Merlina, a potem rozprawić się z sir Lancelotem. Ostatecznie jednak sprzymierzeńcy zła ponoszą klęskę.

9.30 | czwórka | sobota

[srodtytul]Szansa na sukces[/srodtytul]

16-letnia Terri Fletcher obdarzona jest pięknym głosem. Od dziecka marzy, by zostać piosenkarką. Pewnego dnia brat Terri, Paul, wysyła jej nagranie na eliminacje w Los Angeles. Niedługo później Paul ginie w wypadku samochodowym, a załamana Terri, mimo że otrzymuje zaproszenie od organizatorów przeglądu, postanawia zrezygnować ze śpiewania. Tym bardziej że jej zaborczy ojciec zdecydowanie sprzeciwia się wyjazdowi. Jednak matka i ciotka dziewczyny namawiają ją, żeby nie rezygnowała z marzeń i szansy, którą zawdzięcza bratu. Ostatecznie, w tajemnicy przed ojcem, Tarri udaje się do Miasta Aniołów, gdzie czekają na nią sale koncertowe, nowi przyjaciele oraz pierwsza wielka miłość.

14.10 | TVP 1 | sobota

[srodtytul]Czarny Pirat[/srodtytul]

Z Afryki Południowej do Hiszpanii płynie statek pełen złota. Cenny ładunek zamierza zdobyć wielu piratów. Wśród nich jest odważny i pomysłowy Blackie. W kryjówce korsarzy spotyka trzech kompanów, którzy również planują wielki skok. Jeden z nich sprzedaje jeńców. Blackie kupuje piękną kobietę. Okazuje się, że to żona gubernatora. Korsarz Czaszka zna jej tożsamość. Proponuje Blackiemu układ, ale gdy ten go odrzuca, poprzysięga zemstę. Tymczasem piraci robią wszystko, by wyeliminować konkurencję i zdobyć skarb.

Prawdziwym zaskoczeniem dla wszystkich będzie odkrycie, że statek przewozi zwykły piasek, a skarb ukryty jest zupełnie gdzie indziej. Lorenzo Gicca Palli wyreżyserował interesujący film przygodowy.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

8.50 | czwórka | niedziela

[srodtytul]Gruby Albert[/srodtytul]

Wrażliwa i nieśmiała nastolatka Doris Robertson mieszka w Filadelfii. Zamknęła się w sobie po śmierci ukochanego dziadka. Nie ma żadnych przyjaciół. ciągle ogląda więc w samotności kreskówkę „Gruby Albert”. Łzy, które skapują z jej twarzy na pilota do telewizora, w magiczny sposób otwierają przejście łączące dwa światy: filmowej fikcji i rzeczywistości. Zdziwiona Doris spotyka Grubego Alberta, który postanawia jej pomóc. Angażuje do tego zadania swoich animowanych przyjaciół. Wszyscy razem przechodzą do realnego świata, chociaż wiedzą, że następnego dnia, kiedy zacznie się nowy odcinek, będą musieli wrócić do bajki. Okazuje się, że prawdziwe życie jest znacznie bardziej skomplikowane niż filmowa akcja.

10.45 | Polsat | niedziela