Jennifer Aniston: Serial "Przyjaciele" jest dla nowego pokolenia obraźliwy

Amerykańska aktorka Jennifer Aniston oceniła, że serial "Przyjaciele", w którym występowała, jest dla "całego pokolenia" ludzi "obraźliwy".

Publikacja: 31.03.2023 13:29

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Foto: Frazer Harrison / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Jennifer Aniston została zapytana o "Przyjaciół" w Paryżu, gdzie reklamowała swój nowy film "Zabójcze wesele" (Murder mystery 2), w którym zagrała obok Adama Sandlera.

Amerykańska aktorka oceniła, że filmy komediowe zmieniły się na przestrzeni lat. - Teraz to nie jest takie łatwe, bo trzeba bardzo uważać - co jest dla komików trudne, ponieważ piękno komedii polega na tym, że śmiejemy się z siebie, nabijamy się z życia - mówiła Aniston, która zyskała popularność dzięki roli Rachel Green w serialu "Przyjaciele".

Czytaj więcej

„Puchatek: krew i miód”: Żerowanie na legendzie

Aniston wystąpiła w 234 odcinkach sitcomu, który na ekranach telewizji pojawił się w 1994 roku. W Paryżu aktorka odniosła się do zmian, jakie od debiutu "Przyjaciół" zaszły w kulturze.

- Jest całe pokolenie ludzi, dzieciaków, które wraca do odcinków "Przyjaciół" i uznaje je za obraźliwe - powiedziała. - (W serialu - red.) były rzeczy, które nigdy nie były zamierzone, a inne... cóż, powinniśmy byli to przemyśleć, ale nie sądzę, żeby wtedy istniała taka wrażliwość, jak teraz - mówiła Aniston.

Jak pisały amerykańskie media, serial "Przyjaciele", którego akcja toczyła się w Nowym Jorku, był w ostatnich latach krytykowany za to, że we wszystkich głównych rolach występowali w nim biali aktorzy. W ubiegłym roku współtwórczyni serialu Marta Kauffman wyraziła z tego powodu ubolewanie.

- Wiele się nauczyłem w ciągu ostatnich 20 lat - powiedziała scenarzystka w wywiadzie dla Zoom. Zaznaczyła, że przyznanie się do winy nie jest łatwe. Wstydzę się, że 25 lat temu nie byłam mądrzejsza - dodała.

Współtwórczyni "Przyjaciół" obiecała wówczas przekazać 4 mln dolarów swej macierzystej uczelni, Uniwersytetowi Brandeisa w Massachusetts, na sfinansowanie katedry na wydziale studiów afrykańskich i afroamerykańskich.

Serial "Przyjaciele", w którym główne role zagrali Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer opowiada o losach szóstki przyjaciół na Manhattanie. Za rolę w produkcji Aniston została wyróżniona Złotym Globem oraz nagrodą Emmy.

Telewizja
Współczesny „Judasz z Kariothu”. Premiera w Teatrze TV
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Telewizja
„Star Trek”: zmiana za sterami
Telewizja
Fabien Nury: Maski i sekrety społeczeństw
Telewizja
Czwarty sezon „Sukcesji”. Powrót medialnego satrapy
Telewizja
„Herstory”, opowieści o inspirujących kobietach
Telewizja
Woody Harrelson i jego monolog w SNL. Musk: Dobry. Media: Antyszczepionkowy