Prezes i Mariusz dokonują analizy flagowych programów informacyjnych w Telewizji Publicznej i TVN. Przekazy w obu mediach są naturalnie całkowicie przeciwne. Gdy w jednej telewizji spiker mówi, że „500 plus rujnuje państwo”, w drugiej „500 plus naprawia państwo”. Nawet prognoza pogody jest odmienna. – Nasza lepsza – konstatuje Mariusz. - Merytorycznie tak, tylko taka bardziej kartoflana – odpowiada mu prezes.

Do gabinetu przychodzą więc najciekawsze postacie związane z telewizją publiczną/narodową. Wizytę prezesowi składa Krzysztof z Rady Mediów Narodowych, który z TVP jest bardzo zadowolony. - Nie mogło być lepiej… chociaż… niekiedy… nie bardzo… - łamie się. Szybko jednak spotka go riposta, bo na wieść o wizycie Czabańskiego na Nowogrodzką wbiega Jacek Kurski. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Na pewno swoją wizję telewizji przedstawi obrazowo jej szef, który kaganek oświaty myli z kagańcem. Z odcinka dowiemy się, gdzie wyborcy PiS, widzowie TVP mają Teatr TV, a co jest dla nich najważniejsze. - I gra Zenkowa gitara – ocenia zadowolony ze swojej pracy telewizyjny prezes.

W opałach znajdzie się za to pani Basia z sekretariatu, którą nawiedzi Jerzy Targalski. Oprócz wytłumaczenia, dlaczego nie znalazł się w książce „Resortowe dzieci”, choć podobnie jak ojciec był w PZPR, dowiemy się, kto zabił Kennedy’ego.

Trzeci odcinek „Ucha prezesa” o tytule „Co tam, panie, na pasku” (oczywiście pasku w TVP Info) od czwartku można oglądać na showmax.com. Za tydzień będzie dostępny na youtube.