Pinkie Brown (Sam Riley), drobny kryminalista o wielkich ambicjach, w akcie zemsty zabija człowieka odpowiedzialnego za śmierć przywódcy swojej bandy.

Zbieg okoliczności sprawia, że jedynym świadkiem, który mógłby naprowadzić policję na ślad Pinkie'ego, jest kelnerka Rose (Andrea Riseborough). Świadomy zagrożenia, Pinkie zaznajamia się z nieco zahukaną dziewczyną i rozkochuje ją w sobie. Chcąc mieć pewność, że Rose nie zacznie zeznawać przeciwko niemu, bierze z nią ślub. Tymczasem o występkach Pinkie'ego dowiaduje się Ida (Helen Mirren) – szefowa dziewczyny i jednocześnie przyjaciółka zabitego przez niego mężczyzny.

Niestrudzenie dąży ona do tego, by wykolejony młodzieniec poniósł za swoje czyny odpowiedzialność. „W Brighton" to stylowa, nawiązująca do najlepszych dokonań kina noir adaptacja powieści Grahama Greene'a z 1938 roku. Opowieść o upadku młodego kryminalisty doczekała się ekranizacji jeszcze w latach 40., a jedną ze swoich pierwszych wielkich kreacji stworzył wtedy Richard Attenborough.

Ponownie po książkę zdecydował się sięgnąć stawiający pierwsze kroki w filmie pełnometrażowym Rowan Joffe, laureat nagrody BAFTA w kategorii najlepszy reżyser telewizyjny za film „The Shooting of Thomas Hurndall". Syn Rolanda Joffégo, reżysera „Misji" i „Pól śmierci", mówił: „W mojej opinii «W Brighton» może być traktowana jak sztuki Szekspira, jak uniwersalna literatura, zasługująca na więcej niż jedną adaptację". W oddaniu nastroju powieści pomogli znakomici aktorzy– zarówno młodzi odtwórcy dwóch głównych ról, jak i nestorzy Hellen Mirren i John Hurt.

W BRIGHTON | DRAMAT KRYMINALNY | WIELKA BRYTANIA 2010 | REŻ. ROWAN JOFFE | WYK. SAM RILEY, ANDREA RISEBOROUGH, HELEN MIRREN, JOHN HURT