HBO, producent "Gry o tron", stał się przed kilkoma tygodniami ofiarą ataku hakerskiego w wyniku którego cyberprzestępcy przejęli ok. 1,5 terabajta danych, w tym m.in. informacje na temat najnowszego sezonu "Gry o tron". Przed kilkoma tygodniami do sieci - niezależnie od ataku na serwery HBO - wyciekł też przed premierą czwarty odcinek sezonu, a szósty odcinek - znów na kilka dni przed premierą - omyłkowo udostępniła hiszpańska filia HBO.

Teraz w sieci znalazł się 20-stronicowy scenariusz ostatniego odcinka serialu, który udostępniał proszącym o to internautom haker - informuje "The Independent".

Scenariusz odcinka dotarł też do redakcji gazety, która jednak nie zdecydowała się na zdradzenie żadnych szczegółów fabuły.

"The Independent" zauważa, że wyciek scenariusza jednego z poprzednich odcinków - "Łupy wojenne" - zgadzał się z tym, co widzieliśmy na ekranie, choć zmienione zostały niektóre linie dialogowe.

Prawdopodobnie tak samo jest więc w przypadku najnowszego wycieku.

Siódmy odcinek siódmego sezonu "Gry o Tron" będzie można obejrzeć w HBO wieczorem 27 sierpnia (ok. godziny 3:00 czasu polskiego).