Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Jaroszyńskiego nagrodziło go „za talent zaskakiwania” W spektaklu „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” Witolda Gombrowicza według pomysłu i w adaptacji naszego redakcyjnego kolegi Jana Bończy Szabłowskiego spektaklu rozpisanego wyłącznie na role męskie wcielił się w postać Starej Markizy. W przedstawieniu Fundacji Republika Marzeń wystąpili też Jerzy Schejbal (Baron Apfelbaum) Jakub Przebindowski (Hrabina Kotłubaj) Tomasz Jachimek (Kucharz Filip), Marcin Zdunik, (Muzyk), oraz Gombrowicze Krzysztof Szczepaniak, Szczepan Kajfasz i Łukasz Stawowczyk, Reżyseria Magda Piekorz, choreografia Emil Wesołowski. Jacek Fedorowicz obchodzący w tym roku 85-lecie urodzin otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. złotych.

Grand Prix, statuetkę Talii i nagrodę finansową 15 tysięcy złotych a także nagrodę publiczności otrzymali „Słoneczni chłopcy” w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy. W rolach tytułowych wystąpili Artur Barciś i Cezary Żak.

Nagrodę pięciu tysięcy złotych przyznano spektaklowi „Niepamięć” w reżyserii Piotra Ratajczaka z Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi oraz Fundacji Garnizon Sztuki  – za walory artystyczne oraz umiejętność ukrycia komizmu.

Nagroda dla młodego aktora  - ALE AKTOR! ufundowana przez ZASP,  trafiła do Stefana Krzysztofiaka za rolę w spektaklu "Zimowy pogrzeb" w reżyserii Filipa Kowalczyka z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Festiwal Komedii Talia odbył się w Tarnowie już po raz XXVI, a jego dyrektorem i selekcjonerem jest Rafał Balawejder kierujący od 2011 roku Teatrem im Ludwika Solskiego .