Dział kultury

Holoubek przemówi po latach

Dejmkowskie „Dziady”, w Teatrze Narodowym, które stały się legendą i wpisały w wydarzenia marcowe 1968 roku będzie można po 55 latach wysłuchać w sobotnim Wieczorze literackim RDC. Gospodarz wieczoru, nasz redakcyjny kolega, krytyk teatralny Jan Bończa Szabłowski zaprosił do studia świadków minionych wydarzeń,. W programie znajdzie się tez fragment historycznego wystąpienia 1 sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki.

Ojciec Sherlocka Holmesa i sekrety magii

M. in. obsypany nagrodami „Wujaszek Wania” Czechowa i „Duchy Conan Doyle’a” złożą się na tegoroczną odsłonę festiwalu Polska w IMCE.

Wręczono nagrody miesięcznika „Teatr” za sezon 2021/22

Dominika Bednarczyk, Łukasz Lewandowski i Anna Augustynowicz zostali laureatami Nagród im. Zelwerowicza i Nagrody im. Swinarskiego za najlepsze role i reżyserię w minionym sezonie.

Jacek Fedorowicz najlepszym aktorem festiwalu Talia

Jacek Fedorowicz aktor, pisarz, satyryk, współtwórca legendarnego Bim Bomu, przez wiele lat związany z radiową Trójką, autor satyrycznego programu „Dziennik Telewizyjny” otrzymał główną nagrodę aktorską na Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie.

Polski rap w brazylijskim stylu

Do sieci trafił nowy singiel Oliwki Brazil.

Bajki po polsku i po ukraińsku

Siedem wyjątkowych bajek na każdy dzień tygodnia napisał Józef Herold. Stworzył fantastyczne opowieści dla najmłodszych - bajki trochę z współczesnego świata, mądre i ciekawe, a jednocześnie napisane w dobrej tradycji bajek z morałem. Każda zaś bajka ilustrowana jest przez innego autora.

Jedyny koncert Kings of Leon w Polsce

Już we wtorek 21 czerwca polscy fani rocka będą mieli wyjątkową okazję, by być świadkami na Tarczyński Arena we Wrocławiu występu Kings Of Leon.

Spektakle Lupy, Libera i Ratajczaka na festiwalu Polska w IMCE

„Rodzeństwo” ze Starego Teatru, „Krótka rozmowa ze śmiercią” z Teatru im. Fredry oraz „Debil” z Teatru im. Słowackiego złożą się na jesienną odsłonę festiwalu Polska w IMCE.

Norwid z muzyką Chopina i Satanowskiego

„Norwid późnym wnukom” to spektakl z muzyką i w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Hołd, złożony wielkiemu poecie przez aktorów tak świetnie czujących wiersz, jak Artur Żmijewski, Mirosław Baka czy Oskar Hamerski. Gościem specjalnym będzie wirtuoz fortepianu, Marek Bracha. Premiera we wtorek, 19 października, w Muzeum Powstania Warszawskiego.