Jubileusz Tauron Areny Kraków. Wybitni artyści zaśpiewają utwory krakowskich legend piosenki

Duet Kacperczyk dołącza do grona artystów, którzy wystąpią podczas jubileuszu Tauron Areny Kraków. Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy”, podczas którego będzie można usłyszeć utwory Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach, odbędzie się 5 kwietnia 2024 r.

Publikacja: 10.02.2024 13:47

Jubileusz Tauron Areny Kraków. Wybitni artyści zaśpiewają utwory krakowskich legend piosenki

Foto: Materiały Prasowe

Za aranżacje utworów wybitnych krakowskich artystów odpowiada Miuosh – uznany raper i producent, który już nie raz zaskoczył publiczność swoim nieszablonowym podejściem do muzyki. Utwory Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy wykonają: Bela Komoszyńska, Grubson, Igo, Julia Pietrucha, Kuba Badach, Mery Spolsky, Renata Przemyk, Natalia Szroeder, Wiktor Waligóra i Krzysztof Zalewski. 8 lutego dołączył do nich duet Kacperczyk, czyli bracia: Maciej Kacperczyk i Paweł Kacperczyk. Na scenie towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy, który będzie również autorem orkiestracji koncertu.

Bracia Kasperczyk na jubileuszu Tauron Areny Kraków

Bracia Kacperczyk to jeden z najpopularniejszych duetów polskiej muzyki ostatnich lat. W 2020 roku zaprezentowali publiczności swoją pierwszą płytę – „Sztuki Piękne”, a znajdujący się na niej utwór „Iggy” docenił sam zainteresowany, czyli Iggy Pop, który wspomniał o braciach również podczas swojej audycji w radiu BBC.

W listopadzie 2021 roku duet powrócił z „Kryzysem Wieku Wczesnego”. Na wydawnictwie udzieli się Julia Wieniawa, Julia Pośnik, Hodak, Janusz Walczuk i CatchUp, a sam krążek pokrył się platyną. Jeden z singli z albumu - „Sebiksy” - osiągnął status podwójnie platynowej płyty.

Blisko dwa lata od premiery “KWW”, zespół wydał swój trzeci album pt. “Pokolenie Końca Świata”, na którym znalazły się takie utwory jak “Syn Okiennika” czy “Jakbym zjadł mentosy i popił je colą“. Na krążku gościnnie pojawili się Artur Rojek, Szczyl i WaluśKraksaKryzys. Pod koniec 2023 roku, album osiągnął status złotej płyty, a promująca wydawnictwo koncertowa Trasa Końca Świata była do tej pory największa w karierze braci. Wkrótce usłyszymy Pawła i Maćka wraz z zespołem w kolejnych 11 miastach podczas wiosennej Trasy Po Końcu Świata

To Kraków tworzy metamorfozy

Koncert jubileuszowy z okazji 10. urodzin TAURON Areny Kraków

5 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 20:00.

Bilety, w cenach od 129 zł, dostępne w sprzedaży.

Muzyka popularna
Mrozu i Maryla Rodowicz w duecie „Sing-Sing”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
rozmowa
Maciej Maleńczuk: Po roku niepicia, gdy patrzę na kogoś kto pije — to się dziwię
Muzyka popularna
Podsiadło, Hemingway i inni: dzięki nim polska fonografia jest już 18. na świecie
Muzyka popularna
K-pop i SEVENTEEN rządzili w 2023 r. na świecie w fonografii
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Muzyka popularna
Beyoncé, nowa królowa rodeo