Bolton podkreślił, że prezydent USA jest zwolennikiem Brexitu i ma nadzieję na zawarcie w najbliższej przyszłości umowy handlowej z Londynem.

- Prezydent Trump postawił sprawę jasno: z niecierpliwością wyczekuje dnia, gdy USA i Wielka Brytania będą mogły negocjować bilateralną umowę, która przyniesie korzyści obu krajom - powiedział Bolton w rozmowie ze Sky News. Jak dodał Trump oczekuje też, że "wola obywateli (którzy poparli brexit - red.) zostanie zrealizowana".

Wcześniej Trump pochwalił Nigela Farage'a i Borisa Johnsona - czołowych zwolenników brexitu na Wyspach.

Trump 3 czerwca rozpocznie oficjalną wizytę w Wielkiej Brytanii. Będzie jednocześnie ostatnim przywódcą państwa przyjmowanym na Wyspach przez Theresę May, która 7 czerwca ma podać się do dymisji.

Bolton podkreślił, że Trump "podziwia May, podziwia jej determinację i jej charakter". - Jest dumny z możliwości pracy z nią, ponieważ relacje między USA a Wielką Brytanią są najważniejszymi dwustronnymi relacjami, jakie utrzymujemy - stwierdził doradca Trumpa.

Według Boltona Trump ma nadal dużo do omówienia z May, nawet mimo ogłoszenia przez brytyjską premier decyzji o odejściu ze stanowiska szefa rządu.