W ostatnim czasie, w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w USA Trump nie opuszczał Waszyngtonu. W związku z epidemią i obowiązującą kwarantanną Amerykanie mają unikać podróży międzystanowych. Jak dotąd w USA koronawirusa wykryto u ponad 1,2 mln osób, w wyniku COVID-19 zmarło w tym kraju ok. 70 tysięcy osób. 

Fabryka, którą Trump odwiedził po wylądowaniu w Phoenix została uruchomiona w ciągu mniej niż pięciu tygodni ze względu na deficyt masek ochronnych dla pracowników ochrony zdrowia w USA. Teraz fabryka produkuje maski na potrzeby Departamentu Zdrowia.

Reuters zauważa, że w czasie wizyty Trump nie miał na sobie maski - mimo że maski muszą nosić wszyscy pracownicy fabryki a widoczny w niej znak mówi o obowiązku noszenia maski.

Maski nie nosił też towarzyszący Trumpowi przedstawiciel firmy Honeywell Darius Adamczyk, a także szef personelu Białego Domu Mark Meadows i inne osoby wchodzące w skład delegacji z Waszyngtonu.

Amerykański rząd federalny od kwietnia zaleca Amerykanom zakładanie masek po wyjściu z domu (choć nie jest to obligatoryjne). Jednak prezydent Trump jak dotąd nie pojawiał się publicznie w masce.

W czasie wizyty w Arizonie Trump był pytany m.in. o to, czy otrzyma jako pierwszy szczepionkę przeciw COVID-19, jeśli ta zostanie opracowana i skierowana do użycia w USA.

- Jeśli będzie szczepionka i będą chcieli, żebym był pierwszy, będę pierwszy albo będę ostatni, albo nie wezmę jej wcale - cokolwiek będzie najlepsze dla kraju - odparł.