Chińska Komisja Zdrowia Publicznego poinformowała o niewykryciu żadnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 22 maja - dzień wcześniej wykryto w Chinach cztery zakażenia.

Dwa przypadki uważa się jednak za prawdopodobne zakażenia koronawirusem - w Szanghaju (podejrzenie u osoby, która przybyła do Chin spoza ich granic) i w prowincji Jilin graniczącej z Rosją i Koreą Północną (przypadek prawdopodobnego lokalnego zakażenia wirusem).

Jednocześnie w ciągu doby wykryto w Chinach 28 bezobjawowych zakażeń koronawirusem - o siedem mniej niż dzień wcześniej.

Łącznie od początku epidemii koronawirusa w Chinach objawowe zakażenie wykryto w tym kraju u 82971 osób.

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego od 39 dni nie informuje o nowych zgonach z powodu COVID-19 wykrytych w ciągu doby - w tym czasie jednak, zmieniono klasyfikację jednego ze zgonów w Jilin uznając go za spowodowany koronawirusem SARS-CoV-2, przeklasyfikowano również jeden ze zgonów w Pekinie jako spowodowany przez COVID-19.

Łączna liczba ofiar COVID-19 w Chinach wynosi 4634. Ostatni raz korekty liczby ofiar COVID-19 chińska Komisja Zdrowia Publicznego dokonała 17 maja.