Reklama

ISIS miało nie żyć. Ale się odradza

Po druzgocących ciosach, mimo utraty przywódcy, a także terytorium ma nadzieję na powrót dobrych czasów.

Aktualizacja: 27.05.2020 05:24 Publikacja: 25.05.2020 18:50

Dzieci bawią się w wojnę w zniszczonej miejscowości w prowincji Aleppo. Tereny północnej Syrii doświ

Dzieci bawią się w wojnę w zniszczonej miejscowości w prowincji Aleppo. Tereny północnej Syrii doświadczyły w ostatnich latach agresji dżihadystów, w tym z ISIS-u, i okrucieństwa armii rządowej wspieranej przez rosyjskiej naloty

Foto: AFP

Amerykanie nie mają już wątpliwości, że niedawny krwawy zamach na klinikę położniczą w Kabulu był dziełem bojowników ISIS-u, czyli samozwańczego Państwa Islamskiego. Zginęły 24 osoby, w tym dwoje noworodków. Zamachowcom chodziło o to, aby odpowiedzialność za atak spadła na talibów, co miałoby uniemożliwić przygotowywane przez Amerykanów porozumienie pomiędzy rządem afgańskim a talibami, niedawnymi śmiertelnymi wrogami.

Rzecz w tym, że takie porozumienie utrudniłoby funkcjonowanie podziemnych struktur samozwańczego kalifatu w Afganistanie.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1303
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1302
Świat
Beniamin Netanjahu przygotowuje Izrael do roli Sparty
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1301
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1300
Reklama
Reklama