Oficjalnie w Korei Północnej nie wykryto jak dotąd żadnego zakażenia koronawirusem mimo że kraj graniczy z Chinami, Koreą Południową i Rosją - we wszystkich tych państwach istniały bądź istnieją duże ogniska koronawirusa.

Na zdjęciach z posiedzenia biura politycznego KC Partii Pracy Korei widać uśmiechniętego Kima, obok którego siedzą jego czołowi doradcy - Choe Ryong Hae i Pak Pong Ju. Żaden z uczestników posiedzenia nie nosi maski, ani innych środków ochrony osobistej.

Spotkanie miało być poświęcone "kluczowym kwestiom związanych z dalszym rozwojem samowystarczalnej gospodarki w kraju i poprawą poziomu życia mieszkańców".

To pierwsze zdjęcia Kim Dzong Una od czasu, gdy pojawił się on w fabryce nawozów znajdującej się na północ od Pjongjangu przed kilkoma tygodniami.

Wcześniej Kim Dzong Un nie pojawiał się publicznie od 11 kwietnia, co wzbudziło falę spekulacji na temat jego stanu zdrowia. Pojawiły się nawet pogłoski, że przywódca Korei Północnej nie żyje - ich przyczyną była nieobecność Kima na obchodach rocznicy urodzin założyciela Korei Północnej, dziadka obecnego przywódcy kraju, Kim Ir Sena 15 kwietnia.