Skorupski przebywa w izolacji domowej (hospitalizacja nie okazała się konieczna w związku z łagodnym przebiegiem COVID-19 - podaje Onet.

"Proszę, uważajcie na siebie i zachowajcie dystans społeczny. Koronawirus wciąż jest wśród nas. Bądźcie zdrowi" - napisał na Facebooku Skorupski.

W poniedziałek ratusz będzie jednak pracował normalnie. Porębski tłumaczy, że zachowane zostaną dotychczasowe procedury.

- Każda wizyta mieszkańca Kielc musi być poprzedzona kontaktem telefonicznym lub internetowym, jak np. w przypadku Wydziału Komunikacji i portalu "Umów wizytę", celem ustalenia konkretnego dnia i godziny wizyty – podkreśla. – Przypominamy również, że zgodnie z obecnymi zaleceniami sanitarnymi, każdy interesant, przebywając w urzędzie, musi być wyposażony w maseczkę, lub zasłonić nos i usta za pomocą chustki, apaszki, szalika albo innego materiału – dodaje.

Sanepid w Kielcach otrzymał już listę osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt ze Skorupskim. Wszystkie te osoby zostaną poddane testom w przyszłym tygodniu, obecnie skierowano je na kwarantannę. Dotyczy to m.in. przewodniczącego Rady Miasta Kielce.