Kim Song występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ przekonywał, że antypandemiczne działania podjęte przez Pjongjang działają (oficjalnie w Korei Północnej nie wykryto jak dotąd ani jednego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2).

- Państwo podjęło serię działań, które miały powstrzymać napływ wirusa do kraju, a mieszkańcy przestrzegają ściśle antyepidemicznych przepisów zachowując najwyższą czujność - mówił o sytuacji w Korei Północnej jej ambasador przy ONZ.

Kim Song mówił też, że rząd Korei Północnej nie będzie tolerował "nawet najmniejszego rozluźnienia" i dodał, że władze w Pjongjangu zamierzają jeszcze wzmocnić działania antyepidemiczne do czasu aż "zagrożenie napływem pandemii (do Korei Północnej - red.) będzie całkowicie wyeliminowane".

Północnokoreański dyplomata był jedną z nielicznych osób, która przemawiała na żywo na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ - w ubiegłym tygodniu wszystkie przemówienia na tym forum, w związku z zagrożeniem epidemicznym, miały formę nagranych wcześniej wystąpień.

Kim Dzong Un miał we wtorek przewodniczyć posiedzeniu Biura Politycznego Partii Pracujących Korei, na którym - jak podaje agencja KCNA - ostrzegał przed "samozadowoleniem" i odnosił się do nieokreślonych problemów, jakie pojawiły się w antywirusowych działaniach podejmowanych przez Pjongjang.